Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

W niedzielę Artur Siódmiak Camp w Gdańsku

W niedzielę 16 grudnia w Gdańsku w godzinach 11:00 - 17:00 odbędzie się druga edycja projektu Artur Siódmiak Camp. Ma on składać się z trzech paneli, które mają na celu promocję piłki ręcznej.
Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski

Cała impreza podzielona będzie na trzy panele. Pierwszy z nich, od godziny 11 do godziny 13, to działania multisportowe, które poprowadzą specjaliści z AWFiS. Następnie do godziny 15:30 będzie miał miejsce trening z Arturem Siódmiakiem, a na koniec zaplanowany jest Mecz Gwiazd, w którym wezmą udział między innymi byli zawodnicy Wybrzeża z Damianem Wleklakiem na czele, a także Adam Korol, Dariusz Michalczewski, czy Mariusz Czerkawski. - W rozmowie z panią minister Joanną Muchą deklarowałem, że jako AWFiS chcemy stać się centrum sportu. To nie jest prosta sprawa. Prowadzę różnorodne działania. Podstawą do uprawiania różnych dyscyplin powinny być tego rodzaju imprezy. Mam nadzieję, że będzie w pełni powtarzalna i to klucz do tego, aby tworzyć zalążki systemu polskiego sportu. Gratuluję Arturowi Siódmiakowi, przy współudziale menedżerów będziemy ściśle współpracować - powiedział Waldemar Moska, rektor AWFiS w Gdańsku.

Przedstawiciele Miasta Gdańsk zdeklarowali też, że będą stawiać na piłkę ręczną i że współpraca z Arturem Siódmiakiem będzie długofalowa. - Uważam, że to wspaniała akcja. Piłka ręczna jest historią w Trójmieście i w Gdańsku szczególnie. Jest szansa na odbudowę piłki ręcznej. Dobrze, że robi to zawodnik. Miasto popiera takie akcje. Od tego się zaczyna - zauważył przedstawiciel Gdańskiej Rady Sportu, Wojciech Przybylski.

W całą inicjatywę zaangażowane jest też Wybrzeże Gdańsk. - Wierzymy w to, że uda się osiągnąć awans. Jesteśmy na dobrej drodze. Nie zapominamy jednak o najmłodszych. Uczestniczymy w akcji Artura Siódmiaka. Chcemy propagować tą dyscyplinę w mieście i w okolicach. Jako klub robimy swoje i chcemy aby młodzi zawodnicy byli z tego regionu. Najpierw trzeba jednak zaszczepić znajomość piłki ręcznej - powiedział Zbigniew Trzoska, prezes klubu. - Pierwsze mecze z czołówką pierwszoligową pokazują dużo. Mamy kibiców, którzy dopingują na meczach u siebie, a nawet jeżdżą za nami nawet na mecze wyjazdowe. Chcemy iść w górę i rozwijać poziom sportowy. Myślimy też aby zejść w dół i budować przyszłość piłki ręcznej - dodał Damian Wleklak.

Jak będzie wyglądała rekrutacja do Artur Siódmiak Camp? - Jest ona bardzo prosta. Panel główny jest ograniczony do 120 dzieciaków w wieku 8-12 lat, co pozwala na wykonanie podstawowych ćwiczeń. Zapisy są na stronie www.akademiapilkirecznej.pl. W piątek robimy weryfikację i będziemy wysyłać zwrotne informacje - powiedział Siódmiak. - Na pierwszy panel nie ma ograniczeń. Zapraszamy rodziców z dziećmi - dodał.

Wkrótce współpraca Artura Siódmiaka z Miastem Gdańsk może być jeszcze bardziej intensywna. - Korzystając z okazji, chciałbym podziękować Miastu Gdańsk. Prowadzimy rozmowy w kontekście Euro 2016. Są one bardzo owocne i takie akcje będą regularne. Będziemy wychodzić z hal na skwery, promować piłkę ręczną na plażach. Chcemy otworzyć w drugim etapie działalności akademii ośrodki szkoleniowe, które będą na początek usytuowane w Gdańsku. Dajemy sobie na to kilka lat i mam nadzieję, że przyniesie to oczekiwane efekty - wyraził nadzieję Siódmiak.

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (1):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×