Nielba rozegrała sparing z MKS Kalisz

Ostatnim sprawdzianem formy przed wznowieniem rozgrywek ligowych był dla szczypiornistów Nielby Wągrowiec mecz kontrolny z ekipą MKS Kalisz.

Piotr Werda
Piotr Werda

Starcie dwóch pierwszoligowych zespołów rozegrane zostało w sobotę w hali wągrowieckiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych oraz braków kadrowych drużyny z Kalisza, mecz sparingowy doszedł do skutku.

Na początku żadnej ze stron nie udawało się uzyskać znaczącej przewagi. Po pięciu minutach na tablicy wyników było 2:2. W 9. minucie po trafieniu Dariusza Widzińskiego z rzutu karnego nielbiści wyszli na prowadzenie 5:4. Kilka chwil później ten sam gracz ponownie pokonał z linii siedmiu metrów kaliskiego bramkarza (9:7). Po udanym kontrataku zakończonym celnym rzutem Łukasza Białaszka, żółto-czarni odskoczyli rywalowi na trzy bramki (17. minuta, 12:9).

W kolejnym fragmencie podopieczni trenera Pawła Nocha osiągnęli wysoką przewagę. W 21. minucie Mindaugas Tarcijonas trafił na 14:10. Na cztery minuty przed przerwą już osiem bramek dzieliło oba zespoły (19:11). Kilka minut przed przerwą świetnie sprawującego się w wągrowieckiej bramce Adriana Konczewskiego zmienił Norbert Witkowski. Pierwsza odsłona spotkania zakończyła się zwycięstwem Nielby Wągrowiec 22:12.

Po zmianie stron wągrowczanie nie odpuszczali. Pomimo problemów niektórych graczy Nielby ze skutecznością rzutową, gospodarze powiększali swój dorobek bramkowy. Żółto-czarni dość łatwo wychodzili na dogodne pozycje rzutowe. Pięć minut po przerwie było już 26:13, a na kwadrans przed zakończeniem pojedynku 32:19. W 43. minucie między słupkami bramki nielbistów stanął Waldemar Mielczarek, który podobnie jak jego poprzednicy, również zapisał na swoim koncie niemało udanych interwencji. W tym samym czasie na parkiecie znalazł się debiutujący Patryk Skrzypczak - aktualnie rozgrywający rezerw Nielby, który przymierzany jest do gry w pierwszym zespole.

Spotkanie zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem Nielby Wągrowiec 40:24. Po stronie drużyny miejscowej z powodu kontuzji zabrakło: Michała Obiały, Dawida Matłoki oraz Bartosza Biniewskiego. W trakcie meczu gospodarze nie spisywali protokołu zawodów, więc nie podajemy żadnych statystyk.

Nielba Wągrowiec - MKS Kalisz 40:24 (22:12)