Vive Targi lepsze od MMTS-u, NMC Powen pokonał Tauron Stal (wyniki)

Vive Targi Kielce pokonały MMTS Kwidzyn, a NMC Powen Zabrze po zaciętym spotkaniu zwyciężył Tauron Stal Mielec w środowych spotkaniach 15. kolejki PGNiG Superligi Mężczyzn.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Kielczanie nieznaczne problemy mieli jedynie do 13. minuty, kiedy to kwidzyńska siódemka wygrywała 9:8. Od tego momentu na parkiecie dominowali już tylko podopieczni Bogdana Wenty, którzy jeszcze przed przerwą wypracowali sobie trzybramkową przewagę (18:15). Po zmianie stron zarysowała się jeszcze większa różnica w grze obu ekip. W 38. minucie Vive Targi prowadziły 25:18, a w 53. minucie było już 33:22. Kapitalne zawody w kieleckim zespole rozegrał Rastko Stojković, który aż trzynaście razy wpisywał się na listę strzelców. Na pochwałę zasłużył także Grzegorz Tkaczyk (7 bramek).

Piłka ręczna na SportoweFakty.pl - nasz nowy profil na Facebooku. Dla wszystkich fanów szczypiorniaka i nie tylko! Kliknij i polub nas.

Srogi rewanż za pogrom w pierwszej rundzie rozgrywek wzięli gracze NMC Powenu Zabrze, którzy przed własną publicznością pokonali Tauron Stal Mielec. Pojedynek od pierwszych minut toczony był w szybkim tempie, na boisku nie brakowało ostrej gry. Stroną przeważającą przez całą długość spotkania byli gospodarze, którzy na przerwę zeszli przy nieznacznej przewadze (15:14). Pomimo ambitnej postawy w drugiej części meczu, Czeczeńcy nie zdołali odwrócić losów rywalizacji i przegrali 27:30. To czwarte zwycięstwo Powenu w ostatnich pięciu kolejkach.

Do kuriozalnej sytuacji doszło natomiast w Płocku, gdzie nie odbyło się spotkanie lidera tabeli, Orlen Wisły z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski. Na hali zgodnie z czasem nie zjawiły się służby medyczne, przez co pojedynek zakończył się walkowerem dla piotrkowskiego klubu. Czytaj więcej:

Mecz w Płocku nie odbył się! Walkower dla Piotrkowianina!Orlen Wisła Płock - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 0:10

MMTS Kwidzyn - Vive Targi Kielce 27:36 (15:18)
Najwięcej bramek: dla MMTS - Michał Peret 6, Michał Adamuszek, Kamil Sadowski - po 4; dla Vive Targów - Rastko Stojković 13, Grzegorz Tkaczyk 7, Thorir Olafsson 5.

NMC Powen Zabrze - Tauron Stal Mielec 30:27 (15:14) Najwięcej bramek: dla Powenu - Mariusz Jurasik 10, Kamil Mokrzki 5, dla Stali - Damian Kostrzewa 8, Marek Szpera i Rafał Gliński po 6.

PGNiG Superliga: Grupa Select