LM: Metalurg rozbił Bjerringbro, Fuchse lepsze od Pick

Metalurg Skopje, Füchse Berlin i Chambery Savoie udanie zakończyły udział w rozgrywkach grupowych tegorocznej edycji Ligi Mistrzów, wygrywając swoje niedzielne spotkania.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Macedończycy w wielkim stylu rozbili na własnym parkiecie duńskiego mistrza, ekipę Bjerringbro-Silkeborg. Podopieczni Lino Cervara rozpoczęli zawody dość niemrawo, na przerwę schodząc z raptem czterobramkową przewagą. Prawdziwy koncert szczypiorniści ze Skopje dali jednak w drugiej połowie, którą wygrali w stosunku 14:4. Metalurg kapitalnie spisywał się zwłaszcza w defensywie, świetne zawody rozgrywał także Darko Stanić, dzięki czemu Macedończycy powtórzyli swój zeszłotygodniowy wyczyn z St. Petersburga, gdzie także stracili cztery bramki po przerwie.

Podobnie jak Metalurg, drugie miejsce w swojej grupie przypieczętowali gracze Füchse Berlin. Ekipa Bartłomieja Jaszki nie miała większych problemów, by pokonać czwartą drużynę zmagań grupowych, Pick Szeged. Berlińczycy co ciekawe w niedzielnym meczu oszczędzali swe największe gwiazdy, w związku z czym szansę gry otrzymał m.in. Paul Drux. Młody rozgrywający pokazał się z bardzo dobrej strony, kończąc swój udział z pięcioma bramkami na koncie. Jaszka raz wpisał się na listę strzelców.

Grupowe zmagania zakończyło starcie Chambery Savoie z St. Petersburgiem. Oba zespoły straciły już wcześniej szansę na awans do fazy pucharowej, w związku z czym niedzielny pojedynek odbył się w dość sennej atmosferze. Francuzi osłodzili miejscowym kibicom wcześniejsze niepowodzenia zdecydowanym zwycięstwem (33:19). Co ciekawe, Chambery tylko w pierwszej połowie zdobyło tyle bramek, ile ich rywale w całym meczu.

Losowanie par 1/8 finału Ligi Mistrzów odbędzie się we wtorek o godz. 12:30. Portal SportoweFakty przeprowadzi z tego wydarzenia RELACJĘ LIVE, na którą serdecznie zaprasza.

Metalurg Skopje - Bjerringbro-Silkeborg 32:18 (18:14)
Najwięcej bramek: dla Metalurga - Miladin Kozlina 7, Naumce Mojsovski, Renato Vugrinec - po 6; dla Bjerringbro - Dennis Staunstrup Kirkegaard, Henrik Toft Hansen - po 4.

Chambery Savoie - St. Petersburg 33:19 (19:8) Najwięcej bramek: dla Chambery - Cedric Paty 7, Olivier Marroux 6, Marko Panić 5; dla St. Petersburga - Yury Semenov 5, Andrei Novoselov 4.

6 Metalurg Skopje 10 1 0 9 246:300 2

Füchse Berlin - Pick Szeged 29:24 (15:10) Najwięcej bramek: dla Füchse - Johannes Sellin 6, Paul Drux, Ivan Nincević - po 5, Barłomiej Jaszka 1; dla Pick - Frantisek Sulc 7, Gabor Ancsin 4.