Wymarzony debiut Marcusa Cleverly'ego

Marcus Cleverly w weekend zagrał po raz pierwszy w Elitserien w barwach Lugi HF. Jego drużyna zmierzyła się na wyjeździe z HK Drott Halmstad.

Wojciech Święch

Przyjezdni przegrywali do przerwy w stosunku 12:16. Jednak po zmianie stron piłkarze ręczni Lugi HF rzucili się do ataków. Goście odnieśli zwycięstwo 37:30. Bohaterem spotkania w szeregach przyjezdnych stał się bramkarz Marcus Cleverly, który zdaniem miejscowej prasy grał wspaniale, popisując się w drugiej połowie meczu dwunastoma skutecznymi interwencjami. - Lugi odwrócił losy pojedynku i wygrał - dzięki debiutantowi - można przeczytać na łamach gazety Expressen.

Marcus Cleverly znalazł uznanie także w swoim zespole. - Sądzę, że może on znaczyć dla nas wiele w każdym meczu. Ma on doświadczenie i najwyższe umiejętności, a pokazał już, ile wnosi do drużyny - stwierdził prawy rozgrywający gości, Albin Tingsvall w rozmowie z publiczną telewizją w Szwecji (SVT).

Na początku lutego Cleverly oficjalnie rozstał się z Vive Targami Kielce i związał się ze szwedzkim ligowcem.
Cleverly jednak nie kończy kariery! Będzie grał w Szwecji!