Udany rewanż Czeczeńców - relacja z meczu SPR Chrobry Głogów - Tauron Stal Mielec

Piłkarze ręczni Tauron Stali Mielec pokonali w sobotę Chrobrego Głogów. Zespół prowadzony przez Ryszarda Skutnika nadspodziewanie łatwo poradził sobie z dobrze dysponowaną ekipą Chrobrego.
Sławomir Bromboszcz

Spotkanie rozpoczęło się po myśli podopiecznych Ryszarda Skutnika, którzy szybko objęli prowadzenie 3:0. Jeśli jednak mielczanie myśleli, że łatwo wywiozą punkty z Głogowa natychmiast musieli zmienić zdanie. Dobrze dysponowani w ostatnim czasie szczypiorniści Chrobrego po trafieniu Marka Świtały doprowadzili do remisu 5:5. W kolejnych minutach zespoły toczyły wyrównaną walkę. Sytuacja uległa zmianie dopiero w końcowych minutach pierwszej połowy. Wówczas zawodnicy Tauron Stali  ponownie zdołali wypracować kilkubramkowe prowadzenie. Na sytuację na parkiecie starał się zareagować Krzysztof Przybylski, dwukrotnie prosząc o czas dla swojego zespołu. Nie pomogło to jednak. Do szatni zawodnicy z Mielca zeszli prowadząc 16:12.

Początek drugiej części zawodów również nie był udany dla głogowian. Chrobry grając w podwójnym osłabieniu tracił kolejne bramki. W 38 minucie goście prowadzili już 19:13. W drugiej połowie emocji było już zdecydowanie mniej. Mielczanie wypracowali bezpieczną przewagę i kontrolowali przebieg spotkania. W zespole Tauron Stali tradycyjnie ciężar zdobywania bramek spoczywał na niezwykle aktywnym Damianie Kostrzewie, który także w Głogowie zapisał na swoim koncie dwucyfrową zdobycz bramkową. W 48 minucie przyjezdni nadal prowadzili różnicą siedmiu trafień 27:21. W końcówce spotkania gracze Chrobrego zdołali zniwelować nieco straty. Mielczanie pewni zwycięstwa oszczekali już nieco siły przed kolejnymi spotkaniami. Tauron Stal zwyciężyła 32:30.

Zespół z Mielca wygrywając w Głogowie zrewanżował się rywalom za porażkę w Pucharze Polski. Przypomnijmy, że to właśnie Chrobry wyeliminował mielczan z gry w Final Four.

SPR Chrobry Głogów - Tauron Stal Mielec  30:32 (12:16)

Chrobry: Kapela, Stachera, Zapora - Gujski 6, Świtała 6, Bednarek 5, Płaczek 4, Mochocki 3, Ścigaj 3, Płócienniczak 2, Czekałowski 1, Jankowski, Kuta.
Kary: 10 min.

Stal: Kryński, Lipka - Kostrzewa 11, Gliński 6, Janyst 4, Krzysztofik 4, Babicz 3, Gawęcki 2, Szpera 2, Krieger, Sobut, Wilk.
Kary: 8 min.

Sędziowie: Baranowski-Lemanowicz. Delegat: Tarczykowski Zbigniew.

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku

Komentarze (8):

• agula Zgłoś komentarz
    mysle ze chlopaki STALI powalcza na parkiecie w szczecinie bo mam wrazenie ze szczecin im tak latwo nie opdusci choc graja jak to piszecie o nic.ale szczecin przegral ze STALA i moze bedzie
    Czytaj całość
    chcial sie pokazac ze da rade wygrac....STAWIAM NA STAL
    • jendker83 Zgłoś komentarz
      Kostrzewa świetnie (ekstra wygląda zestawienie najlepszych strzelców, znowu ktoś od nas na czele!), Gliński też się popisał, pozostali w większości na swoim normalnym poziomie. Za to
      kolejny słaby występ Grześka Sobuta - wystarczy trafić raz do bramki i już zawodnik jest od niego skuteczniejszy! Szpera też ciągle nie może odnaleźć formy z jesieni, bardzo szkoda :( Oby teraz podobny wynik osiągnąć w Szczecinie. Trzecie miejsce i przewaga własnego parkietu może się okazać decydująca w walce o brąz. Grając tak jak w Puławach jesteśmy w stanie awansować do półfinału bez względu na to, czy przyjdzie grać z Powenem czy MMTS-em. Powodzenia Stal!!!
      • jaet Zgłoś komentarz
        @sławek, różnica jest taka, że Azoty z "normalnie" grającą Wisłą wygrać prawa nie mają, a Stal taką szansę w Szczecinie ma, bo Pogoń, to nie Płock. Jesteśmy trochę w
        uprzywilejowanej sytuacji, bo Wy swój mecz gracie chyba na tygodniu i my będziemy już wszystko wiedzieć.
        • and_m Zgłoś komentarz
          Szkoda meczu z MMTS - byłoby juz pewne 3 miejsce..:) no prawie pewne. Myślę, że jest o co powalczyć w Szczecinie - jechać na mecz do Kwidzyna czy do Zabrza to różnica. Do tego jeśli do
          MMTS wróci na play-offy Orzechowski, będą trudniejszym przeciwnikiem . Na ich tle Powen wydaje się bardziej jednostronny i do ogrania..
          • Orbis Zgłoś komentarz
            "...prowadzili różnicą siedmiu trafień 27:21.", "Mielczanie pewni zwycięstwa oszczekali już nieco siły..." Czuję się jak w przedszkolu troszkę. Nie dość że kłania się polski to
            jeszcze z liczeniem "do 10" ktoś ma kłopot :D A jeśli mowa o meczu to Damian szaleje ;) Chociaż faktycznie, gdyby poprawił troszkę skuteczność to w tabeli strzelców miałby wypracowaną sporą przewagę.
            • rabatan Zgłoś komentarz
              Kostrzewa klasa.. Brawo! Do Zabrza bliżej niż do Kwidzyna więc pod tym względem byłoby to o wiele lepsze i myślę, że na Zabrze wystarczy popracować nad dobrą taktyką z kryciem
              Jurasika i można skutecznie walczyć o następną rundę. Boję się tylko o przerwę na reprezentacje, bo aż 5 naszym jest powołanych. W Mielcu do trenowania nie zostanie wielu, a oby zmęczenie nie dało o sobie znać w najważniejszej części sezonu i najważniejsze - oby bez kontuzji..
              • miki Zgłoś komentarz
                Trochę niepotrzebnych nerwów było, ale liczą się punkty. Po tym meczu widać ile znaczył dla Stali PP (to do głogowskich optymistów). Dziś Kostrzewa został samodzielnym królem
                strzelców, choć w relacji radiowej naliczyłem niecelnych 6 rzutów tego zawodnika. Ciekawy przypadek rzadko nie spotykany na parkietach Superligi, żeby zawodnik psujący 5-6 piłek w meczu zawsze minimum 10 miał na koncie. W Szczecinie czeka bardzo ciężka przeprawa, choć dla Pogoni jest to mecz o nic i różnie może do niego podejść. W dodatku na wyjeździe przed kamerami Stal jeszcze nie wygrała. Na chwilę obecną trzeba walczyć o trzecie miejsce, aby w ćwierćfinale trafić na Powen, z którym powinno być łatwiej niż z MMTS-em.