Bundesliga: Hit dla Kiel, 4 bramki Lijewskiego

W hicie 27. kolejki DKB Handball Bundesligi THW Kiel pewnie pokonało HSV Hamburg 30:27 (13:11). Cztery bramki dla pokonanych zdobył polski rozgrywający, Marcin Lijewski.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Kilończycy byli zdecydowanymi faworytami sobotniego meczu, choć będąca w wysokiej formie ekipę z Hamburga liczyła na sprawienie sensacji. Zespół Alfreda Gislasona od pierwszych minut dominował jednak na parkiecie, mimo, iż zdobywanie bramek w ataku pozycyjnym przychodziło Zebrom bardzo ciężko. Świetnie wyglądała za to gra defensywy THW, dzięki czemu spore pole do popisu mieli biegający do kontr skrzydłowi. W 11. minucie gospodarze prowadzili już 6:3.

Co prawda HSV wkrótce zdołało doprowadzić do remisu (6:6), przed końcem pierwszej połowy aktualni mistrzowie Niemiec odskoczyli jednak po raz kolejny na trzy bramki przewagi, nie oddając prowadzenia już do końcowej syreny. Kapitalne zawody rozgrywał Thierry Omeyer, który pierwszą połowę kończył z ponad 50-procentową skutecznością. Liderem THW był zaś Filip Jicha, w całym meczu zapisujący na swym koncie 8 bramek.

HSV starało się gonić rywali, przewaga gospodarzy cały czas jednak oscylowała w rejonach dwóch lub trzech bramek. Ataki hamburczyków napędzał Domagoj Duvnjak, jako jedyny radzący sobie w indywidualnych pojedynkach z zawodnikami Kiel. Chorwat w całym meczu zdobył 9 bramek, nie miał jednak odpowiedniego wsparcia głównie ze strony lewych rozgrywających. Przeciętne zawody zagrał też Marcin Lijewski. Polak zdobył co prawda 4 bramki, podjął jednak aż 8 prób, dodatkowo notując trzy straty.

Kiel umocniło się tym samym na pozycji lidera Bundesligi, HSV zaś pozostało na piątej lokacie, ekipa Marcina Lijewskiego rozegrała jednak jeden mecz mniej (z SG Flensburg-Handewitt).

Porażkę HSV jedynie częściowo wykorzystali zawodnicy TSV Hannover-Burgdorf. Szósta ekipa Bundesligi, tracąca przed sobotnimi grami do hamburczyków dwa punkty, jedynie zremisowała na własnym parkiecie z TBV Lemgo (28:28), choć do przerwy przegrywała czterema bramkami (12:16). Cenne zwycięstwo dające awans na 8. miejsce w tabeli wywalczyło zaś Frisch Auf! Göppingen, które rozbiło HBW Balingen-Weilstetten 33:22 (17:11).

W niedzielę rozegrane zostaną pozostałe spotkania 27. kolejki Bundesligi. Niezwykle interesująco zapowiadają się starcia Füchse Berlin z SG Flensburgiem-Handewitt i SC Magdeburga z Rhein-Neckar Löwen.

THW Kiel - HSV Hamburg 30:27 (13:11)
Najwięcej bramek: dla Kiel - Filip Jicha 8, Marko Vujin 6 (3/4), Christian Zeitz, Rene Toft Hansen - po 3; dla HSV - Domagoj Duvnjak 9, Marcin Lijewski, Igor Vori - po 4, Fredrik Petersen 3.

VfL Gummersbach - HSG Wetzlar 30:35 (13:18)
Najwięcej bramek: dla Gummersbach - Jörg Lützelberger, Adrian Pfahl - po 8, Fredrik Larsson 5; dla Wetzlar - Daniel Valo 7, Tobias Reichmann 6, Steffen Fäth, Jens Tiedtke - po 5.

TSV Hannover-Burgdorf - TBV Lemgo 28:28 (12:16)
Najwięcej bramek: dla Hannover - Morten Olsen, Mait Patrail - po 8, Lars Lehnhoff 4; dla Lemgo - Patrick Zieker 7, Gunnar Dietrich, Rolf Hermann, Florian Kehrmann - po 5.

Frisch Auf! Göppingen - HBW Balingen-Weilstetten 33:22 (17:11)
Najwięcej bramek: dla Göppingen - Momir Rnić, Christian Schöne - po 7, Maximilian Schubert, Michael Haaß - po 5; dla Balingen - Roland Schlinger, Kai Häfner - po 5, Christoph Theuerkauf, Felix König - po 4.

Pozostałe mecze 27. kolejki: 31.03.2013, godz. 15:45 - Füchse Berlin - SG Flensburg-Handewitt 31.03.2013, godz. 17:30 - SC Magdeburg - Rhein-Neckar Löwen 31.03.2013, godz. 17:30 - TUSEM Essen - TuS N-Lübbecke 31.03.2013, godz. 17:30 - GWD Minden - TV Grosswallstadt 31.03.2013, godz. 17:30 - TV 1893 Neuhausen - MT Melsungen