Z kart historii: ME 2012 - Polska - Szwecja 29:29 (wideo)

Przed czwartkowym starciem ze Szwecją w ramach el. do mistrzostw Europy 2014 przypominamy polskim kibicom ostatni występ biało-czerwonych przeciw reprezentacji Trzech Koron na ME 2012. To był mecz!
Maciej Wojs
Maciej Wojs

Wejdź na TYPER.WP.PL i obstawiaj wyniki meczów MŚ!

Polsko-szwedzkie starcie było bodaj najbardziej nieprzewidywalnym i szalonym pojedynkiem podczas serbskich mistrzostw Europy. Po fatalnej grze w pierwszej połowie, Polacy zasłużenie zeszli na przerwę przegrywając 9:20. Co więcej, nic nie zanosiło na to, że biało-czerwoni odmienią losy rywalizacji i choć w najmniejszym stopniu odrobią straty.

Gladiatorzy Bogdana Wenty dokonali jednak niemożliwego, po zmianie stron deklasując rywali i z minuty na minutę zbliżając się do przeciwników. W ofensywie szalał Bartłomiej Jaszka, niezwykle skuteczny był Adam Wiśniewski, a "swoje" w bramce odbił Marcin Wichary. Polacy grali jak natchnieni, dzięki czemu ostatecznie zremisowali 29:29, odrabiając jedenastobramkową stratę. Po meczu trener Wenta mówił: - Nie wiem czy się cieszyć, czy płakać. Czegoś podobnego naprawdę nie przeżyłem. Szwedzkie dzienniki zgodnie zaś przyznały: To był koszmar!

Poniżej przypominamy zapis wideo z ostatnich dziesięciu minut meczu oraz całe spotkanie (drugie wideo).