Reprezentant Słowenii w RK Croatia Osiguranje

Zespół RK Croatia Osiguranje będzie rywalem Wisły Płock w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Działacze klubu z Zagrzebia starają się solidnie wzmocnić drużynę przed tymi elitarnymi rozgrywkami. Włodarze mistrza Chorwacji postarali się też o nowego bramkarza.

Wojciech Święch
Wojciech Święch

Do RK Croatia Osiguranje przenosi się reprezentant Słowenii Gorazd Škof. Bramkarz grał ostatnio w swojej ojczyźnie w barwach Celje Pivovarna Laško. Włodarze klubu ze Styrii robili mu problemy z przenosinami do Zagrzebia.

Z tego powodu sprawą zajęła się Komisja Arbitrażowa Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej (EHF). Teraz wydała ona postanowienie, iż Škof ma prawo grać w RK Croatia Osiguranje. Jednak Chorwaci do 19 września muszą zapłacić Celje odszkodowanie w wysokości 20 tysięcy euro. Warto przypomnieć, iż słoweńskim bramkarzem w przeszłości interesował się Magdeburg.

Škof jest ostatnim szczypiornistą, który ma wzmocnić mistrza Chorwacji. Wcześniej do drużyny pozyskano takich zawodników jak: Ivano Balić, Tonči Vlačić, Ognjen Backović i Marin Šego.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×