ME 2013: ZPRP przygotowuje się do imprezy

W dniach 15-25 sierpnia w Gdyni i Gdańsku odbędą się mistrzostwa Europy kobiet do lat 17. O codziennych przygotowaniach do imprezy opowiada koordynatorka imprez z ramienia ZPRP, Anna Mędlińska.

- Każdego dnia realizowane są wyznaczone zadania. Początek dnia to wyznaczenie zadań do realizacji natomiast koniec to raport z efektów. Finiszujemy negocjacje z hotelami, opieką medyczną, ochroną, wolontariuszami, firmami transportowymi. Porównujemy oferty operatorów transmisji internetowych. Negocjujemy oferty dotyczące tak ceremonii otwarcia jak i zamknięcia mistrzostw. Oczywiście gros zadań wyznacza nam harmonogram Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej, cele i terminy ich realizacji są z góry ustalone i nie pozostaje nic innego jak ściśle się ich trzymać. Zorganizowanie mistrzostw na najwyższym poziomie organizacyjnym jest dla Związku Piłki Ręcznej w Polsce absolutnym priorytetem. Przypomnijmy, że Mistrzostwa 2013 są pierwszym zakrojonym na ogromną skalę przedsięwzięciem w cyklu imprez mistrzowskich w naszym kraju. W 2014 roku odbędą się w Polsce mistrzostwa Europy w piłce ręcznej mężczyzn do lat 18, a w 2016 roku czeka nas EURO 2016 - mówi Anna Mędlińska, koordynatorka imprez ZPRP.

Impreza będzie rozgrywana w dwóch trójmiejskich obiektach: Hali Widowisko Sportowej w Gdyni oraz Hali Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Śniadeckiego w Gdańsku. - Turniej reprezentacji B, który w kwietniu był rozgrywany w Gdańsku był testem. Poznaliśmy mocne, ale też i słabe strony obiektu, które konsekwentnie eliminujemy. Biuro organizacyjne składa się ze specjalistów od logistyki, organizacji imprez i administracji sportowej zahartowanych w bojach przy organizacji i meczów i turniejów. Tylko maksymalne skupienie na realizacji zadań daję gwarancję sprawnej organizacji i perfekcyjnego przygotowania imprezy - kontynuuje Mędlińska.

Organizatorzy turnieju zadbali także o zwolenników social mediów. Oprócz strony internetowej oraz fanpage mistrzostw ZPRP uruchomiło konto na co raz bardziej popularnym serwisie społecznościowym - Twitterze (@EURO2013RECZNA). - To nasze narzędzia, którymi posługujemy się w polityce informacyjnej o imprezie jak i po to, by promować tę piękną dyscyplinę sportową. Chcemy mówić o mistrzostwach by każdy o nich usłyszał oraz aby słowa "ręczna" kojarzyło się pozytywnie, nowocześnie i budziło oczekiwania na mocne wrażenia sportowe - kończy Mędlińska.

Źródło artykułu: