Bundesliga: Bez niespodzianek w pierwszych meczach sezonu

W sobotni wieczór wystartowały rozgrywki najwyższej ligi w Niemczech. Rozegranych zostało pięć spotkań. Faworyci zwyciężali zgodnie z planem, a wszyscy beniaminkowie zapłacili "frycowe".

Wiktor Gumiński

Broniąca mistrzowskiego tytułu drużyna THW Kiel od samego początku rozgrywek pokazała, że strącenie jej ze szczytu będzie bardzo trudnym zadaniem. W pierwszym meczu sezonu 2013/2014, Zebry przed własną publicznością nie dały żadnych szans beniaminkowi Bergischer HC. Wyrównana walka trwała jedynie przez pierwsze 19 minut (9:7). Od tego momentu przewaga THW już tylko stopniowo się powiększała, by ostatecznie urosnąć do 10 trafień.

O wiele więcej wysiłku w odniesienie zwycięstwa musiał włożyć zespół SG Flensburga-Handewitt. Zawodnicy Ljubomira Vranjesa na dobre przełamali TSV GWD Minden dopiero w ostatnim kwadransie rywalizacji. Do wygranej poprowadził ich duński skrzydłowy Anders Eggert, autor 9 z 23 goli całego zespołu oraz bezwzględny egzekutor rzutów karnych (6/6).

Absolutnie żadnych kłopotów z odnotowaniem udanego startu nie miały Lwy z Mannheim. Ekipa Rhein-Neckar, grająca na wyjeździe z HBW Balingen-Weilstetten, już w 10. minucie rywalizacji prowadziła 6:1. Przewaga podopiecznych Gudmundura Gudmundssona przy zejściu do szatni była już na tyle duża (15:8), że w drugiej połowie ich triumf ani na moment nie był zagrożony.

Poza Bergischer HC, swoje inauguracyjne mecze ligowe w sezonie 2013/2014 przegrali dwaj inni beniaminkowie. Pokazali się oni z nieco lepszej strony, lecz ich przeciwnicy byli z nieco niższej półki. ThSV Eisenach uległ różnicą jednego trafienia TSV Hannoverowi-Burgdorf. Z kolei TV Emsdetten nie sprostał VfL Gummersbach, przegrywając na terenie rywala 23:27.

Sobota, 24.08.2013

THW Kiel - Bergischer HC 34:24 (16:10)
Najwięcej bramek: dla THW Kiel - Christian Zeitz, Marko Vujin - po 7, Rene Toft Hansen - 5; dla Bergischer: Viktor Szilagyi, Arnor Gunnarsson - po 5

TSV GWD Minden - SG Flensburg-Handewitt 18:23 (10:11)
Najwięcej bramek: dla Minden - Aleksandar Svitlica 7, Moritz Schaepsmaier - 5; dla Flensburga - Anders Eggert 9

VfL Gummersbach - TV Emsdetten 27:23 (10:13)
Najwięcej bramek: dla Gummersbach - Barna Putics - 8, Raul Santos - 6; dla Emsdetten - Jeffrey Boomhouwer - 7, Stefan Thuenemann, Janko Bozovic - po 3

HBW Balingen-Weilstetten - Rhein-Neckar Löwen 22:30 (8:15)
Najwięcej bramek: dla Balingen - Christoph Theuerkauf - 7, Martin Strobel - 4; dla Loewen - Uwe Gensheimer - 8, Bjarte Myrhol, Kim Ekdahl Du Rietz - po 4

ThSV Eisenach - TSV Hannover-Burgdorf 28:29 (16:16)
Najwięcej bramek: dla Eisenach - Dener Jaanimaa - 6, Daniel Luther, Nikolai Hansen - po 5; dla Hannoveru - Lars Lehnhoff - 7, Vasko Sevaljevic - 6

Pozostałe mecze 1. kolejki:

25.08.2013: Frisch Auf! Goeppingen - SC Magdeburg (godz.15:00), HSG Weltzar - TBV Lemgo (17:15)

28.08.2013: MT Melsungen - Fuechse Berlin (20:15)

24.11.2013: HSV Hamburg - Tus N-Luebbecke (17:15)