Brakło sił - relacja z meczu KPR Ostrovia Ostrów Wlkp. - Viret Zawiercie

W Ostrowie Wielkopolskim niespodzianki nie było. Wygrał zespół stawiany w roli faworyta. Przewaga Viretu Zawiercie nad Ostrovią zaznaczyła się jednak dopiero w ostatnim kwadransie meczu.

Dawid Bilski

W pierwszej części goście za sprawą skutecznego na kole Piotra Pakulskiego w 19. minucie odskoczyli na 11:8. W odpowiedzi 3 bramki z rzędu dla Ostrovii rzucił po indywidualnych akcjach Mateusz Jedwabny. Przed przerwą na trybuny sędziowie odesłali Piotra Bielca, który ostro sfaulował w obronie i od razu ujrzał czerwony kartonik. Plac gry wcześniej opuścił również Mateusz Stupiński, ale z pomocą służb medycznych po groźnym upadku.

Gorzowianin zdecydował się wrócić na parkiet tuż po zmianie stron, ale kolano odmówiło mu posłuszeństwa. W 45. minucie Ostrovia po trafieniu Arkadiusza Galewskiego wygrywała 20:19. Od tego momentu 5 bramek z rzędu zdobył zespół z Zawiercia. Viret wypracowaną w krótkim czasie przewagę utrzymał i zwyciężył 31:25.

- Chcieliśmy, aby to spotkanie zakończyło się jak najlepszym wynikiem dla nas. Do 45. minuty jakoś wyglądała nasza gra, później zabrakło sił - powiedział Witold Rojek, trener ostrowskiego zespołu.

KPR Ostrovia - Viret Zawiercie 25:31 (14:16)