Pewny ligowy triumf rywala Nafciarzy w Lidze Mistrzów. Polacy w rolach głównych

28.09 Orlen Wisła Płock rywalizować będzie na wyjeździe z Dunkerque HB w 2. kolejce Ligi Mistrzów. Wicemistrzowie Francji w próbie generalnej przed tym starciem, w pewnym stylu wywalczyli dwa punkty.

Paweł Nowakowski

Podopieczni Patricka Cazala w ramach trzeciej kolejki ligi francuskiej mierzyli się na wyjeździe z Sélestat Alsace handball, barwy którego reprezentują Paweł Podsiadło i Michał Salami. Zespół z Polakami w składzie nie miał jednak zbyt wiele do powiedzenia w konfrontacji z wicemistrzem Francji, będącego grupowym rywalem Vive Targów Kielce i Orlen Wisły Płock w elitarnej Lidze Mistrzów.

Mecz wyrównany przebieg miał raptem do dwunastej minuty, wówczas po raz ostatni na tablicy wyników widniał rezultat remisowy - 5:5. Gospodarze mieli ogromne problemy w ataku pozycyjnym, nie mogąc przez ponad 10 minut pokonać świetnie broniącego Vincenta Gerarda. Szczypiorniści Dunkerque HB już do przerwy wypracowali bezpieczną zaliczkę.

Po zmianie stron gospodarze rzucili się do odrabiania strat, a za sprawą trafienia Michała Salami z 43. minuty, Selestat tracił do Dunkierki raptem dwa trafienia - 14:16. W ostatnim kwadransie najbliższy przeciwnik Nafciarzy w Champions League rozwiał wątpliwości. Nie do zatrzymania na kole był Benjamin Afgour, dobre zawody rozgrywał także prawoskrzydłowy Pierre Soudry i w 54' przewaga przyjezdnych urosła do sześciu bramek - 22:16.

W końcówce Dunkierka nieco spuściła z tonu i ostatecznie triumfowała różnicą trzech trafień. Liderem Selestat był Paweł Podsiadło - rodowity kielczanin na siedem prób zdobył 5 bramek. Drugim najskuteczniejszym strzelcem Michał Salami, który na listę strzelców wpisywał się trzykrotnie.

Dunkierka z kompletem punktów jest liderem ligi francuskiej (bilans bramek 85:74). Selestat z Polakami w składzie plasuje się na 7. pozycji (1 wygrana, 2 porażki).

Sélestat Alsace handball - Dunkerque HB 21:24 (9:14)

Sélestat Alsace handball: Ivezić, Fulop - Podsiadło 5, Salami 3, Jung 2, Petrenko 2, Pesić 2, Freppel 2, Francois-Marie 2, Vujović 1, Eymann 1, Beauregard 1, Rechal, Pintor.

Dunkerque HB: Gerard (12/33) - Afgour 6, Soudry 4, Hansen 3, Joli 3, Guillard 3, Emonet 3, Rambo 1 , Touati 1, Lamon, Nagy, Grocaut.