Śląsk zniszczył Zagłębie, niepokonana Olimpia (wyniki)

W niedzielę piłkarze ręczni z I ligi dokończyli 4. kolejkę spotkań. W grupie B obyło się bez niespodzianek, faworyci zdecydowanie pokonali niżej notowanych rywali.

Sławomir Bromboszcz

W niedzielę, podobnie jak w sobotę, byliśmy świadkami efektownych wygranych faworytów. Z najwyższego zwycięstwa cieszyli się piłkarze ręczni Śląska Wrocław, którzy o klasę, albo i dwie górowali nad Zagłębiem Sosnowiec. Podopieczni Aleksandra Malinowskiego już po pierwszej połowie prowadzili 25:6! Druga część spotkania była już tylko formalnością. Nieco rozluźnieni Wojskowi zwyciężyli 39:19.

Świadkami jednostronnego widowiska byli także kibice w Kaliszu, gdzie miejscowy MKS nie miał najmniejszych problemów z pokonaniem Olimpu Grodków. Zdecydowanie więcej można był spodziewać się po występie beniaminka, który w dotychczasowych spotkaniach prezentował się przyzwoicie. Po pierwszej połowie MKS prowadził już 18:7 i losy pojedynku zostały rozstrzygnięte. W drugiej części zawodów zespół Bruno Budrewicza kontrolował sytuację na parkiecie i odniósł przekonywujące zwycięstwo 33:23.

Olimpia Piekary Śląskie w tym sezonie nie zaznała jeszcze smaku porażki. Zwycięskiej passy piekarzan nie byli w stanie przerwać Akademicy z Lublina. Beniaminek pierwszoligowych rozgrywek w pierwszej połowie starał się nawiązać walkę z wyżej notowanym rywalem, jednak do szatni zawodnicy Olimpii zeszli z bezpieczną zaliczką siedmiu trafień 18:11. Po zmianie stron podopieczni Sławomira Szenkela prezentowali się jeszcze lepiej i różnicą osiemnastu bramek pokonali beniaminka 41:23.

Grupa B - 4. kolejka KSSPR Końskie - KPR Ostrovia Ostrów Wlkp. 29:27 (13:11) Siódemka Miedź Legnica - Anilana PŁ UŁ Łódź 45:19 (20:9) AZS Przemyśl - SPR Tarnów 33:20 (17:10) Viret CMC Zawiercie - ŚKPR Świdnica 38:34 (17:16) AZS UMCS Lublin - GKS Olimpia Piekary Śląskie 23:41 (11:18) MKS Kalisz - UKS Olimp Grodków 33:23 (18:7) SPR Zagłębie Sosnowiec - WKS Śląsk Wrocław 19:39 (6:25)