MMTS II przegrywa na inauguracje (relacja)

W pierwszym meczu w sezonie MMTS II Kwidzyn przegrał z AZS UKW Bydgoszcz 25:30 (11:10) w ramach rozgrywek II ligi mężczyzn. Tym samym zespół gości potwierdza swoje aspiracje do gry w I lidze w następnym roku.

Jakub Kopecki

Już przed rozpoczęciem głośno było o drużynie z Bydgoszczy. Pod hasłem Razem tworzymy historię, zespół z Bydgoszczy chcę wypromować swoje miasto, jako ośrodek piłki ręcznej. Znalazły się pieniądze, ludzie oraz chęci na stworzenie całkowicie nowej drużyny, która niewątpliwie jest jednym z faworytów do wygrania II ligi mężczyzn.
Po drugiej stronie barykady, zespół z Kwidzyna. Młodzi, waleczni zawodnicy, których głównym zadaniem jest ogrywanie się w tych rozgrywkach, co ma zaprocentować w przyszłości.

Początek meczu nie zapowiadał łatwej przeprawy dla przyjezdnych. Mimo, iż goście przeważali warunkami fizycznymi to gospodarze prowadzili 3:1. Jednak najprawdopodobniej była to chwilowa niemoc, gdyż po kilku minutach na tablicy świetlnej widniał wynik 4:4. Trzy bramki dla Bydgoszczy w tym okresie gry zdobył Andrzej Jaworski. W następnych minutach mogliśmy oglądać wyrównane spotkanie toczące się w niesamowicie szybkim tempie, przez co mogliśmy zauważyć kilka błędów technicznych z obu stron tj. złe podanie, błąd chwytu. W końcówce przeważali przyjezdni, jednak ostatnie dwie bramki w meczu pozwoliło gospodarzom schodzić na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem 11:10.

Po zmianie stron, goście zaczęli napór na bramkę Adama Dejny. Rezultatem tego stylu gry, było zdobycie prowadzenia przez Bydgoszcz 12:13. Wtedy do roboty wziął się wychowanek miejscowego klubu Maciej Wojciechowski, który swoimi indywidualnymi akcjami ponownie wyprowadził swój zespół na prowadzenie 16:14. Kiedy mecz zaczął układać się po myśli gospodarzy – prowadzenie 19:16, Antoni Łangowski otrzymał trzecią karę wykluczenia, co w rezultacie oznaczało czerwoną kartkę. Od tego momentu coś zaczęło się psuć w poczynaniach zespołu z Kwidzyna, co świetnie wykorzystała drużyna z Bydgoszczy, wychodząc na prowadzenie, którego jak się później okazało nie oddali do końca spotkania. Ostatecznie skończyło się porażką gospodarzy 25:30.

MMTS II Kwidzyn - AZS UKW Bydgoszcz 25:30 (11:10)

MMTS II: Dejna, Muszak - Nawrocki 3, Wojciechowski 11, Romanowski 3, Łangowski 4, Kopecki, Grzona, Zamerski 1, Szczepański, Piekarski, Rycharski 2, Kaszuba 1.

AZS: Paternoga, Walczak - Dębowski, Jaworski 7, Kozłowski 2, Jasnoch, Burliński 4, Machniewicz 1, Czerwiński, Wiśniewski 2, Knopik 4, Płosiński 4, Królik 6.