Ciężki dzień Chrobrego - relacja z meczu Górnik Zabrze - Chrobry Głogów

W meczu 8. kolejki PGNiG Superligi Górnik Zabrze pokonał wysoko, prowadzonego przez byłego trenera Zabrzan, Krzysztofa Przybylskiego, Chrobrego Głogów.

Alicja Chrabańska

Chrobry rozpoczął mecz fatalnie. Patrząc na prowadzenie Górnika 5:0 mogły pojawić się wątpliwości czy goście w ogóle wyszli z szatni. Pierwsza bramka dla przyjezdnych padła dopiero w ósmej minucie, po rzucie Dominika Płócienniczaka. Podopiecznym Krzysztofa Przybylskiego wcale nie wiodło się jednak lepiej. Na dziesięć minut przed przerwą zabrzanie, po udanej próbie, bardzo skutecznego w sobotę, Bartłomieja Tomczaka, prowadzili 13:7. Słabo dysponowanego Michała Świrkulę zmienił między głogowskimi słupkami Rafał Stachera. Gospodarze utrzymywali przez pierwszą połowę równy poziom, dobra, choć nie doskonała gra wystarczyła na przeżywający ciężkie chwile na parkiecie głogowian. W 26. minucie przyjezdni zbliżyli się do rywali na cztery trafienia, Górnicy jednak szybko odbudowali przewagę i po pierwszej połowie wygrywali 17:10.

W drugiej połowie sytuacja nie uległa specjalnej zmianie. Zabrzanie kontrolowali wynik, skutecznie utrudniając rywalom podjęcie rękawicy. Na kwadrans przed końcem Górnik Zabrze prowadził 22:15. Mecz nie miał wielkiej historii, zabrzanie grali na przyzwoitym poziomie, głogowianie za to wyraźnie nie mogli nawiązać do swoich najlepszych występów z bieżącego sezonu. Seria trafień rozpoczęta i zakończona przez Mariusz Jurasika ustaliła wynik na 26:15 dla gospodarzy. Przyjezdni nie mieli już najmniejszych szans na odrobienie strat, a nawet na zmniejszenie rozmiarów kary. Górnik Zabrze wygrał 31:20. Wygraną zabrzanie okupili jednak poważnie wyglądającą kontuzją Dariusza Mogielnickiego.

Górnik Zabrze - Chrobry Głogów 31:20 (17:10)

Górnik Zabrze -
Suchowicz, Banisz - Orzechowski 1, Niedośpiał, Nat 2, Mokrzki, Stodtko, Kuchczyński 5, Kubisztal 8, Jurasik 3, Bushkov 2, Tomczak 7, Twardo 1, Kandora 2, Mogielnicki.
Kary: brak
Karne: 5/5

Chrobry Głogów
- Świrkula, Stachera - Bednarek 1, Witkowski, Półcienniczak 3, Świtała 1, Mochocki, Gromyko 2, Łucak 1, Gujski 1, Płaczek 1, Biegaj 2, Prakapenia 3, Kubała 2, Świątek 1, Gregor 2.
Kary: 4 min (Mochocki, Kubała)