Horror dla PGE Stali, Zagłębie zdobyło Opole (wyniki)

PGE Stal Mielec pokonała KPR Legionowo, a Zagłębie Lubin zwyciężyło Gwardię Opole w sobotnich meczach 12. kolejki PGNiG Superligi Mężczyzn. Oba zespoły zwycięstwa odniosły na parkietach rywali.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Spotkanie w Legionowie dostarczyło ogromnej dawki emocji, mimo iż do przerwy mielecka PGE Stal Mielec w pełni zasłużenie prowadziła różnicą czterech bramek (16:12). Po zmianie stron ambitnie grający gospodarze odrobili jednak straty w samej końcówce, na trzy minuty przed ostatnim gwizdkiem doprowadzając do remisu. Podopieczni Roberta Lisa pomimo licznych okazji nie wykorzystali jednak szansy przechylenia zwycięstwa na swą korzyść, marnując kilka niezwykle dogodnych pozycji rzutowych. Na błędach rywali skorzystali Czeczeńcy, dzięki trafieniom Nikoli Dzono oraz Marka Szpery pieczętując wygraną.

Wojna dla Czeczeńców - relacja z meczu KPR Legionowo - PGE Stal MielecPo cenną wygraną sięgnęli w sobotni wieczór także szczypiorniści Zagłębia Lubin. Zawodnicy Jerzego Szafrańca szybko pozbierali się po poniedziałkowej porażce w Głogowie i na parkiecie beniaminka z Opola zgarnęli niezwykle ważne punkty. Miedziowi przez całą pierwszą połowę gonili jednak wynik, po tym jak Gwardia już w 5. minucie wypracowała sobie cztery bramki przewagi. Lubinianie stan rywalizacji wyrównali tuż po zmianie stron i w samej końcówce przechylili szalę zwycięstwa na swą korzyść. Liderem Miedziowych był Wojciech Gumiński (8 bramek), dla gospodarzy najwięcej bramek zdobył Remigiusz Lasoń (7 trafień).

Jesteś fanem szczypiorniaka? Piłka ręczna na SportoweFakty.pl - nasz profil na Facebooku. Kliknij i polub nas!

KPR Legionowo - PGE Stal Mielec 27:28 (12:16)
Najwięcej bramek: dla KPR-u - Radosław Dzieniszewski 9, Witalij Titow 5; dla PGE Stali - Nikola Dzono 8, Michał Chodara, Damian Kostrzewa - po 6.

Gwardia Opole - Zagłębie Lubin 32:35 (18:17) Najwięcej bramek: dla Gwardii - Remigiusz Lasoń 7, dla Zagłębia - Wojciech Gumiński 8.

PGNiG Superliga: Grupa Select