MŚ 2013: Biało-czerwone nie próżnują mimo przerwy w graniu

Pomimo jednodniowej przerwy w zmaganiach podczas mistrzostw w Serbii, polskie szczypiornistki nie próżnowały w niedzielę. Biało-czerwone uczestniczyły w briefingu prasowym, a wieczorem odbędą trening.

W tym artykule dowiesz się o:

Podopieczne Kima Rasmussena po tryumfie nad Paragwajem w pierwszym meczu serbskiego czempionatu tryskały humorami. Premierowy występ Biało-czerwonych po sześcioletniej przerwie na międzynarodowej imprezie wypadł nad wyraz okazale, choć z uwagi na klasę rywala nie można go przeceniać. Wygrana 40:6 z pewnością jednak przykuła uwagę grupowych rywali i wysłała jasny sygnał, że Polki będą wymagającym przeciwnikiem.

Pomimo sobotniego zwycięstwa, Biało-czerwone nie mogły pozwolić sobie choćby na chwilę odpoczynku. W niedzielny poranek trenerzy reprezentacji - Kim Rasmussen i Antoni Parecki oraz Katarzyna Koniuszaniec, Kinga Grzyb i Karolina Semeniuk-Olchawa wzięli udział w specjalnie zorganizowanym briefingu prasowym dla mediów. Punktualnie w południe nasze reprezentantki odbyły natomiast zajęcia wideo, na których statystyk drużyny Łukasz Kalwa przedstawił szczegółową analizę sobotniego meczu najbliższych rywalek Polek, Hiszpanii.

Biało-czerwone z rywalem z Półwyspu Iberyjskiego zmierzą się w poniedziałek o godz. 18:00, w związku z czym trener Rasmussen zdecydował się odwołać zaplanowany na jutrzejszy poranek trening. Polki ponad półtoragodzinne zajęcia na hali odbędą natomiast w niedzielę wieczorem.

Piłka ręczna na SportoweFakty.pl - nasz profil na Facebooku. Dla wszystkich fanów szczypiorniaka i nie tylko! Kliknij i polub nas.