MŚ 2013 - Grupa C: Argentynki nie dały rady Hiszpankom

Reprezentacja Hiszpanii pokonała we wtorek Argentynę, odnosząc drugie zwycięstwo w fazie grupowej mistrzostw świata. Wieczorem Norwegia zmierzy się z Paragwajem.

Sławomir Bromboszcz

W drugim wtorkowym spotkaniu grupy C reprezentacja Hiszpanii pokonała Argentynę. Szczypiornistki z Ameryki będą kolejnym rywalem biało-czerwonych. Argentynki aktualnie po trzech występach legitymują się zerowym dorobkiem punktowym, jednak w spotkaniu z Hiszpanią potwierdziły, że są wymagającym rywalem.

Hiszpanki bardzo dobrze rozpoczęły wtorkowe spotkanie, szybko obejmując prowadzenie 6:3. W ataku skuteczna była Nerea Pena, a w bramce świetnie spisywała się Cristina Gonzalez. W 27 minucie szczypiornistki z Półwyspu Iberyjskiego prowadziły już 14:8. Argentynki nie zostały jednak rozniesione w puch. Hiszpanki w drugiej połowie utrzymywały bezpieczne prowadzenie, kontrolując sytuację na parkiecie. Argentyna przegrała 19:25.

W grupie C z kompletem punktów prowadzi Norwegia. Kolejną ofiarą Skandynawek padł Paragwaj. Początek spotkania z prawdopodobnie najsłabszą drużyną mistrzostw świata był nieco zaskakujący. Po 22 minutach gry Norweżki prowadziły tylko 8:7. Dopiero w drugiej połowie obrończynie mistrzowskiego tytułu zdołały zbudować okazałą przewagę. W tej części gry przewaga Norweżek była bezdyskusyjna. Skandynawki zwyciężyły 34:13.

Polska - Angola 32:23 (18:13)
Najwięcej bramek: dla Polski - Kinga Grzyb 7, Katarzyna Koniuszaniec 7, Karolina Kudłacz 5; dla Angoli - Natalia Bernardo 5, Magda Cazanga 4.

Hiszpania - Argentyna 25:19 (14:11)
Najwięcej bramek: dla Hiszpanii - Beatriz Fernandez 6, Nerea Pena 6; dla Argentyny - Lucia Haro 5, Manuela Pizzo 4.

Norwegia - Paragwaj 34:13 (17:8) Najwięcej bramek: dla Norwegnii - Tonje Nostvold 4, Bredal Oftedal 4, Jorum Sulland 4, Camilla Herrem 4; dla Paragwaju - Alexia Caceres 4.

MŚ 2013: Grupa C