UKS PCM zmierza do PGNiG Superligi - relacja z meczu UKS PCM Kościerzyna - Słupia Słupsk

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Nie było niespodzianki na zakończenie rundy w I lidze kobiet. UKS PCM Kościerzyna pewnie pokonał Słupię Słupsk 30:21 i zakończył rok na pierwszym miejscu w lidze.

UKS PCM Kościerzyna znajduje się na pierwszym miejscu w lidze i po wygranej z Aussie Sylex Samborem Tczew stało się jasne, że pierwsze miejsce na koniec rundy będzie dla podopiecznych Dariusza Męczykowskiego formalnością. Już pierwsze minuty pokazały, że będzie bardzo trudno o jakąkolwiek niespodziance. Po bramce Joanny Kozłowskiej, UKS PCM prowadził już 4:0. Gospodynie spotkania kontrolowały sytuację na boisku i na przerwę schodziły przy wyniku 13:8.

W drugiej połowie meczu rozgrywanego w hali w Wielkim Klinczu nadal należało do zawodniczek z Kościerzyny. Od 44 do 46 minuty zdobyły one pięć bramek z rzędu, wychodząc po trafieniu Aleksandry Leśniak na rekordowe tego dnia, dziesięciobramkowe prowadzenie. Do końca zespół gości, w którym najskuteczniejsza była Agnieszka Łazańska próbował jeszcze zmniejszyć stratę. Ostatecznie pojedynek zakończył się wynikiem 30:21. - Mecz ze Słupią nie był w naszym wykonaniu jakimś wielkim widowiskiem. Szybko zdobyta przewaga ustawiła wynik, choć należy powiedzieć, że rywalki grały ambitnie i nie zamierzały łatwo oddawać pola. W defensywie dziewczyny zagrały jak zwykle bardzo solidnie, w grze do przodu mogło i powinno być dużo lepiej. Niemniej jednak należy się cieszyć z kolejnych punktów i dziewiątego z rzędu zwycięstwa. Teraz przed zawodniczkami trochę odpoczynku, a następnie dużo pracy przed rundą rewanżową. Pozycja lidera przecież zobowiązuje - powiedział Marcin Modrzejewski, dyrektor UKS-u PCM.

UKS PCM Kościerzyna - Słupia Słupsk 30:21 (13:8)

UKS PCM: D.Brzezińska, Liskowska - Kozłowska 7, N.Brzezińska 7, Sus 4, Pesel 3, Gutkowska 3, Leśniak 2, Siekańska 2, Konofiał 1, Bulkowska 1 oraz Wójcik, Szprengier, Żukowska, Ziemienowicz. Kary: 10 min. Karne: 3/3.

Słupia: Borkowska, Biernaczyk - Łazańska 8, Trawczyńska 4, Ilska 3, Lisiecka 2, Kowalczuk 1, Wiśniewska 1, Budnicka 1, Gajdzis 1 oraz Dominiak, Kaczanowska, Bogacka, Jedlińska. Kary: 4 min. [b]Karne:[/b] 4/6.

Kary: UKS PCM - 10 min. (Pesel 2 min., Konofiał 2 min., Bulkowska 2 min, Wójcik 2 min., Gutkowska 2 min.), Słupia - 4 min. (Ilska 2 min., Trawczyńska 2 min.). Sędziowie: Chmielewski, Sulej (Kwidzyn). Widzów: 190.