Michał Kapela jednak wróci do SPR Chrobrego?

Zdjęcie okładkowe artykułu: Michał Kapela
Michał Kapela
zdjęcie autora artykułu

Sztab trenerski SPR Chrobrego Głogów w obliczu kontuzji obu bramkarzy rozważa ściągnięcie z wypożyczenia Michała Kapeli. 21-latek spędzi w ekipie z Dolnego Śląska okres przygotowawczy.

Kapela od początku tegorocznych rozgrywek przebywa na wypożyczeniu w występującym na pierwszoligowych parkietach Wolsztyniaku Wolsztyn. W zespole z Wielkopolski 21-latek szybko wyrósł na czołową postać drużyny, w większości spotkań wychodząc w podstawowej siódemce. Jego dobra gra pozwoliła ekipie trenera Marcina Pietruszki na zajęcie 5. miejsce po pierwszej rundzie zmagań.

W obliczu poważnych problemów z obsadą bramki w Głogowie, Kapela może powrócić do składu Chrobrego na drugą część sezonu 2013/14. Pewnym jest, że pod nieobecność Rafała Stachery i Michała Świrkuli (obaj przechodzą rehabilitację po zabiegu artroskopii kolana) młody bramkarz weźmie udział w zajęciach przygotowujących do startu zmagań w 2014 roku właśnie wraz z głogowską drużyną.

Młody bramkarz powróci do Chrobrego na drugą część sezonu?
Młody bramkarz powróci do Chrobrego na drugą część sezonu?

- Michał na pewno będzie z nami trenował od początku okresu przygotowawczego i na pewno pojedzie z nami na turniej do Zabrza. Po tym turnieju podejmiemy decyzję, co robić dalej - stwierdza trener Chrobrego Krzysztof Przybylski. - Jeśli Rafał i Michał będą czuli się już na siłach, to nie będzie sensu ściągać go z wypożyczenia, skoro może tam regularnie grać. 15 stycznia gramy jednak mecz Pucharu Polski w Mielcu i ciężko będzie poradzić sobie tam z jednym bramkarzem - dodaje opiekun głogowian.

Temat powrotu Kapeli do składu Chrobrego nie pojawia się po raz pierwszy w trakcie obecnych rozgrywek. Wcześniej o podobnej możliwości pisaliśmy już pod koniec listopada. Wówczas głogowianie dokończyli zmagania na parkietach Superligi z Rafałem Stacherą między słupkami.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (1)
avatar
SUPER FAN
31.12.2013
Zgłoś do moderacji
0
2
Odpowiedz
Kapela przecież i tak cały czas trenuje z Chrobrym ,a do Wolsztyna jeżdzi tylko na dwa treningi tygodniowo. Wierzę że Stachera wróci na ligę, ale na puchar jeszcze nie, dlatego możliwość gry Mi Czytaj całość