Beniaminek bez szans w Koszalinie - relacja z meczu Energa AZS Koszalin - SPR Olkusz

Szczypiornistki Energi AZS Koszalin pewnie pokonały SPR Olkusz w sobotnim meczu 14. kolejki PGNiG Superligi Kobiet. Ekipa Norwega Reidara Moistada tryumfowała 32:22 (15:8).

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Po odniesionej w środku tygodnia porażce w Nowym Sączu, koszalińskie szczypiornistki wygraną w sobotnim meczu planowały powrócić na zwycięską ścieżkę. Okazję ku temu brązowe medalistki minionych rozgrywek PGNiG Superligi miały znakomitą, do Koszalina zawitała bowiem czerwona latarnia ligowej tabeli, SPR Olkusz. Małopolski beniaminek w obecnych rozgrywkach tylko raz z wyjazdowej meczu powrócił z punktami, to więc dobitnie podsumowywało jego szanse na ogranie Akademiczek.

Podopieczne Reidara Moistada już w pierwszych minutach wypracowały sobie kilkubramkową zaliczkę, której jak się później okazało, nie oddały już do końcowej syreny. Świetnie w mecz weszła Izabela Czarna, na linii siódmego metra nie myliła się Sylwia Lisewska, a po trafieniu Doroty Błaszczyk Energa AZS wygrywała w 8. minucie już 5:1.

Piłka ręczna na SportoweFakty.pl - nasz profil na Facebooku. Dla wszystkich fanów szczypiorniaka i nie tylko! Kliknij i polub nas.

Gospodynie przed przerwą powiększyły jeszcze swoją przewagę, w samej końcówce pierwszej połowy odskakując na siedem trafień za sprawą Aleksandry Kobyłeckiej i Moniki Odrowskiej. Wcześniej jednak zawodniczkom trenera Moistada przytrafił się lekki przestój, którego nie wykorzystały jednak rywalki. Do przerwy Energa AZS prowadziła 15:8.

W drugiej części meczu przebieg rywalizacji nie uległ zmianie. Przyjezdne co prawda w 49. minucie doszły koszalinianki na dystans czterech bramek (23:19, wcześniej AZS wygrywał m.in. 18:9), jednak końcówka spotkania to popis gospodyń, które dzięki świetnej grze Czarnej, Sylwii Matuszczyk i Aleksandry Kobyłeckiej ostatecznie tryumfowały 32:22.

Dzięki zwycięstwu Akademiczki pozostały w gronie drużyn walczących o 4. miejsce w ligowej tabeli. SPR z dorobkiem trzech punktów w 13 meczach zamyka stawkę.

Energa AZS Koszalin - SPR Olkusz 32:22 (15:8)

Energa: Czarna - Kobyłecka 6, Bilenia, Muchocka 1, Błaszczyk 2, Oreszczuk 2, Odrowska 4, Lisewska 9, Nowicka 1, Winter 1, Matuszczyk 6.
Kary: 6 min.

SPR: Staś, Knapik, Hoffman - Tarnowska, Pastwa 1, Sikorska 1, Przytuła 5, Wicik 4, Marszałek 4, Fierka 2, Rzeszutek, Cwalina, Wcześniak 3, Basiak 2.
Kary: 10 min.

Sędziowali: Dariusz Mroczkowski oraz Jakub Mroczkowski (Sierpc).

Widzów: 1 800.

Energa AZS Koszalin - SPR Olkusz 32:22