Mocne wejście w rundę Pomezanii - relacja z meczu MKS Poznań - Polski Cukier-Pomezania Malbork

MKS Poznań - beniaminek I ligi, który w pierwszej rundzie zdobył 11 punktów, przegrał z Polskim Cukrem-Pomezanią Malbork 28:36. Aż jedenaście bramek dla zwycięzców zdobył Łukasz Cieślak.

Michał Gałęzewski

MKS Poznań był jedną z rewelacji pierwszej rundy. Zajął w niej ósme miejsce i pokazał, że należy się z nim liczyć. Już na rozpoczęcie rundy rewanżowej graczy ze stolicy Wielkopolski czekało trudne zadanie. - Pomezania Malbork to przede wszystkim doświadczenie. Mają swoich szeregach zawodników, którzy wiele lat reprezentowali silne drużyny z naszej ekstraklasy. Chcąc wygrać to spotkanie, musimy zaprezentować doskonałą skuteczność, zarówno w ataku, jak i obronie, oraz wartość gry zespołowej. Pierwszy mecz naszych drużyn pokazał, że stać nas na nawiązanie równorzędnej walki, jednak potencjał tej ekipy jest na tyle duży, że będziemy musieli wspiąć się na wyżyny umiejętności i wykazać ogromny charakter. Wierzymy jednak w zwycięstwo i z takim nastawieniem będziemy wychodzić na parkiet - mówił przed meczem Michał Kasperczak, rozgrywający MKS-u.

Już pierwsze akcje pokazały, że zespół z Malborka nie przyjechał do Poznania na wycieczkę. Po sześciu minutach, gdy bramkarza rywali pokonał Marek Boneczko, Polski Cukier-Pomezania prowadził 5:0, aby niedługo później podwyższyć na 7:1. Od tego czasu jednak podopieczni Domana Leitgebera nawiązywali walkę z rywalami. Ostatecznie do przerwy gospodarze przegrywali 14:18.

Na początku drugiej połowy gospodarze zdołali się zbliżyć do rywali na trzy bramki, co później powtórzyli w 43. minucie, gdy Niedzielski trafił po raz ósmy. Końcówka należała jednak do zespołu z Malborka, który ostatecznie zwyciężył 36:28. Prawdziwym katem był Łukasz Cieślak, który w całym meczu zdobył jedenaście bramek.

MKS Poznań - Polski Cukier-Pomezania Malbork 28:36 (14:18)

MKS: Zarzycki, Sobota, Kopczyński - Niedzielski 9, Bartłomiejczyk 5, J.Kasperczak 3, M.Kasperczak 3, Tokaj 3, Pochopień 1, Perri 1, Kaczmarek 1, Szczukocki 1, Komisarek 1 oraz Nawrocki, Niedzielak, Cegła.
Kary: 10 min.
Karne: 6/10.

Polski Cukier-Pomezania: Sibiga, P.Kądziela, R.Kądziela - Cieślak 11, Boneczko 8, Walasek 5, Piórkowski 5, Suwisz 4, Miedziński 2, Hanis 1 oraz Cielątkowski, Kawczyński.
Karne: 2/3.

Kary: MKS - 10 min. (J.Kasperczak 6 min. (cz.k.), Nawrocki 2 min., Bartłomiejczyk 2 min.), Polski Cukier-Pomezania - 10 min. (Miedziński 4 min., Kawczyński 2 min., Walasek 2 min., Hanis 2 min.).
Sędziowie: Jerlecki, Łabuń (Szczecin).