Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Bogdan Wenta: Dominacja dwóch klubów nie podnosi poziomu

- Ta dominacja nie podnosi poziomu - mówi o sytuacji w PGNiG Superlidze Mężczyzn [tag=2172]Bogdan Wenta[/tag], były trener reprezentacji Polski w piłce ręcznej.
Łukasz Czechowski
Łukasz Czechowski

- Jeżeli przez pięć lat zespół nie przegrywa w kraju ani jednego meczu, to jak zmotywować zawodnika do cięższej pracy? - pyta w rozmowie z Rzeczpospolitą.

- W naszej lidze Karol Bielecki może rzucać, ile chce, nawet jeśli kilka razy mu nie wyjdzie. Na międzynarodowym poziomie trzy nieudane akcje kosztują bardzo wiele. Niepewność Bieleckiego na tych mistrzostwach jest dla mnie przerażająca. Przy ograniczeniach wynikających z braku oka on potrzebuje prostych rozwiązań, które pozwolą mu wykorzystać główny atut, czyli silny rzut.

Cała rozmowa w Rzeczpospolitej.

Jesteśmy na Facebooku, dołącz do nas.

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
Rzeczpospolita - rp.pl
Komentarze (11):
 • blue heart Zgłoś komentarz
  coś czuję, że od nowego sezonu Bogdan Wenta będzie (wraz z Lijkiem I Starszym) w Gdańsku budował/ przywracał markę czy tylko ja to widzę?
  • 1kibic2 Zgłoś komentarz
   Kilka faktów. To, że Bieleckiemu należy się szacunek za dokonania sportowe i za charakter który dalej trzyma go przy tym sporcie jest niepodważalne. Jest uznaną marką w międzynarodowym
   Czytaj całość
   handballu, to też jest pewne. Ale słowa Wenty oddają to co widać na obecnych mistrzostwach. Bielecki kiepsko rozgrywa, wiec powinien byc zawodnikiem zadaniowym a do tego potrzebuje kompana ktory wyprowadzi go na "czystą " pozycję. Tego nie ma, stąd też Karol gra piach. Ponadto, spróbujcie sobie zamknąć jedno oko i uprawiać tak szybki sport jak piłka ręczna. Wtedy docenicie gościa za charakter a i może zrozumiecie dlaczego za grę niekoniecznie.
   • insajder Zgłoś komentarz
    myslalem, ze powolanie Karola nie jest na rozegranie, a jako zawodnik do zadań specjalnych. Spodziewałem się, że to on, a nie MJurecki bedzie desygnowany do rzutow w ostatnich sekundach, jak
    Czytaj całość
    rowniez, ze Bielecki bedzie czesto wchodzil na kilka akcji, gdy tylko przeciwnik splaszczy obrone (splaszczenie pod Jaszke, ten na zmiane, bo on srednio wyprowadza rozgrywajacych i wchodzi Karol). Rowniez myslalem, ze Karol bedzie wystepowal na parkiecie czesto z Syprzakiem. Sypa raczej nie ma problemu z gornymi pilkami, a te Karol dobrze podaje na koło - sam pułap tych dwóch graczy to spory atut.
    • jaet Zgłoś komentarz
     Też mi się wydaje, że część z Was bierze wypowiedź Wenty zbyt negatywnie. Karol zawsze był typowym bombardierem, a samo rozegranie stanowiło jego słabszy punkt, już taka jego uroda. W
     Czytaj całość
     obecnej sytuacji to się jeszcze pogłębiło. Jeżeli Biegler ustawia Karola na parkiecie najczęściej w parze z Jaszką, to efekt jest przewidywalny, bo Bartek rzadko (to i tak delikatne określenie) wyprowadza kolegów na czysty rzut z II linii. A co do roli Karola w Vive, to za dawne zasługi nikt miejsca na parkiecie nie dostanie, szczególnie w tak silnej drużynie - taki już dzisiejszy zawodowy sport. Pod Karola w reprezentacji należałoby ustawić konkretne schematy w ataku i się ich trzymać, a my tych schematów nie mamy opanowanych nawet w stosunku do całego zespołu. W tak chaotycznej i szarpanej grze Karol nigdy się nie sprawdzi i tyle.
     • affwfwef Zgłoś komentarz
      "Jeżeli przez pięć lat zespół nie przegrywa w kraju ani jednego meczu" O czym Pan Wenta mówi w tym zdaniu?
      • Lolek Zgłoś komentarz
       Ale co złego tutaj Wenta powiedział o Karolu bo za bardzo nie wiem? Powiedział to co jest jasne czyli, że KArola trzeba odpowiednio wyprowadzic na rzut!!!! Biegler tego nie umie!!! Karol
       Czytaj całość
       nadal może być bardzo ważnym zawodnikiem w kadrze i w Kielcach (w Kielcach nadal jest, jak gra to raczej nie zawodzi) tylko trzeba go umieć wyprowadzić na rzut!!!!!! Trzeba umieć wykorzystać jegoi potencjał!!! Jak Karolowi wejdą pierwsze 2 rzuty, to może być nie do zatrzymania!!!!
       • Zaporoże COME BACK Zgłoś komentarz
        MARNE PROWO DROGA REDAKCJO
        • nafciarz_zks Zgłoś komentarz
         To nie przypadek,że SF wybrały akurat ten fragment o Karolu z całego wywiadu z [i]managerem[/i] Wentą. Perfidia, manipulacja czytelnikami i wyrachowanie 100%. Wszystko by wzbudzić niezdrowe
         Czytaj całość
         emocje na tym forum. Dla mnie dużo ciekawszy fragment to ten o braku sędziów z Polski na ME czy światełku w tunelu w postaci uczestnictwa szefa wyszkolenia związku - Jerzego Eliasza - w jednej z komisji Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej. Zgadzam się z kolegą z Wybrzeża,że Karol potrafi nadal wykonać powierzone mu zadanie (czyt. wyjść w górę i huknąć przy płaskiej obronie). W Danii coś nie może się odnaleźć i gra piach ale i tak uważam po wspomnianych meczach w LM,że on nadal jest wartościowym graczem i mam nadzieję,że to pokaże.
         • znawcatkkf Zgłoś komentarz
          Na temat Bieleckiego to ty WENTA zamilcz bo ten chłopak nieraz ci "Dupsko" uratował a ty perfidnie go niszczysz odkąd stracił oko.Gdzie ma się odbudować jak ty nie wpuszczasz go na parkiet
          Czytaj całość
          nawet na ligowe mecze,wręcz go niszczysz nie tylko jego ale to odrębny temat.Gdyby nie powoływania na kadrę już byśmy zapomnieli o nim a tak jest i dalej gra w piłkę.Mam pretensje do kibiców kieleckich że pozwolili ci na to wszystko.
          • into the vortex Zgłoś komentarz
           Nie zgodzę się z trenerem Wentą odnośnie poziomu ligi. Dzięki transferom do Vive, Wisły, a powoli też do innych klubów (chociażby Sobol w Azotach, Szylowicz w Pogoni, stara gwardia w
           Czytaj całość
           Górniku) rośnie zainteresowanie ręczną, może nie lawinowo, ale wyraźnie. A to powinno się też przełożyć zainteresowanie sponsorów/inwestorów. Oczywiście nadal dystans między Vive/Wisłą a resztą stawki jest ogromny, i żeby liga była bardziej "motywująca" i "rozwojowa" dla rodzimych graczy to na pewno potrzeba nam jeszcze conajmniej 2-3 klubów na poziomie conajmniej pucharu EHF, ale nie od razu Rzym zbudowano. Uzawodowienie ligi to pierwszy krok ku wzrostowi rywalizacji, na pewno potrzebne są zmiany w szkoleniu młodzieży i wzmożona działalność marketingowa (dwa ostatnie to też spory obowiązek ZPRP).
           • endriu122 Zgłoś komentarz
            Wypowiedz prosta,zwięzła i treściwa.Wielkiej filozofii nie potrzeba aby stwierdzić najprostsze rzeczy.
            Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
            ×
            Sport na ×