Malborska ofensywa w natarciu - relacja z meczu SMS ZPRP Gdańsk - Polski Cukier-Pomezania Malbork

Po porażce w Gdyni podrażnieni zawodnicy Polskiego Cukru-Pomezanii Malbork po festiwalu rzutowym pokonali w Gdańsku SMS ZPRP 43:30. Dziesięć bramek dla malborskiej drużyny zdobył Marek Boneczko.

Michał Gałęzewski

Szczypiorniści Polskiego Cukru-Pomezanii Malbork zajmują trzecie miejsce w lidze, jednak po porażce w Gdyni z pewnością spadły akcje tej drużyny. Podopieczni Igora Stankiewicza już trzy dni później grali w Gdańsku z SMS-em ZPRP. Spotkanie to zostało rozegrane awansem, gdyż wielu zawodników grających na co dzień w gdańskiej szkole, wystąpi w zbliżający się weekend w półfinałach MPJ.

Od pierwszych minut przeważali goście, w szeregach których skuteczny był Marek Boneczko. W 14 minucie po bramce Marka Baraniaka, Polski Cukier-Pomezania prowadziła 10:7. Później po dwóch trafieniach Tomasza Grzegorka, SMS doszedł do rywali na różnicę jednej bramki. Do końca pierwszej połowy gospodarze utrzymywali kontakt z doświadczonymi rywalami, jednak nie potrafili wyjść na prowadzenie.

Po zmianie stron malborski zespół rzucił dziesięć bramek, tracąc zaledwie jedną i w 41. minucie na tablicy wyników widniał już rezultat 30:18. Do końca spotkania podopieczni Igora Stankiewicza kontrolowali sytuację na boisku i chociaż w ataku aktywny był młody gracz SMS-u - Bartosz Kowalczyk, nie odmienił on losu spotkania. Ostatecznie zakończyło się ono wynikiem 43:30 dla trzeciej drużyny w tabeli.

SMS ZPRP Gdańsk - Polski Cukier-Pomezania Malbork 30:43 (17:20)

SMS ZPRP: Dyszer, Mentel, Glabik - Kowalczyk 6, Majdziński 5, Potoczny 3, Czarnecki 3, Grzegorek 3, Szopa 2, Gąsiorek 2, Pietruszko 2, Matuszak 2, Gasin 1, Chyła 1 oraz Pedryc, Brukwicki.
Kary: 12 min.
Karne: 3/3.

Polski Cukier-Pomezania: R.Kądziela, Sibiga - Boneczko 10, Baraniak 8, Suwisz 7, Lipiński 5, Cieślak 5, Kawczyński 3, Babicki 2, Hanis 2, Perwenis 1 oraz Cielątkowski, Walasek, Miedziński, Derdzikowski.
Kary: 10 min.
Karne: 5/5.

Kary: SMS ZPRP - 12 min. (Pietruszko 6 min. - cz.k., Kowalczyk 2 min., Gasin 2 min., Matuszak 2 min.), Polski Cukier-Pomezania - 10 m in. (Walasek 2 min., Hanis 2 min., Cieślak 2 min., Baraniak 2 min., Derdzikowski 2 min.).
Sędziowie: Chmielecki, Sulej (Kwidzyn).