Podział punktów w Poznaniu - relacja z meczu MKS Poznań - AZS UW Warszawa

W spotkaniu 20. kolejki I ligi mężczyzn drużyny MKS-u Poznań i AZS-u Warszawa podzieliły się punktami. Mecz od początku do końca był bardzo wyrównany.

Michał Halski

Wynik spotkania otworzył Bartosz Monikowski, jednak bardzo szybko odpowiedział Bartosz Przedpełski. Kolejne minuty pokazały, że przyjezdnym będzie ciężko wygrać ten mecz. Szczypiorniści MKS-u Poznań objęli prowadzenie 3:1, jednak po kilku błędach zawodnicy z Warszawy doprowadzili do remisu. Mecz od tego momentu się wyrównał. Obydwie ekipy nie miały problemów z pokonaniem bramkarzy. W zdobywaniu bramek przeszkadzały jedynie dziecinne błędy.

W 11. minucie Maciej Tokaj po bramce z rzutu karnego wyprowadził swój zespół na prowadzenie 7:5. Jak się okazało gospodarze utrzymali przewagę i kontrolowali wynik do końca pierwszej połowy, kilka skutecznych interwencji zanotował Bartosz Badowski, a w ataku prym wiedli wcześniej wspomniany Tokaj i Daniel Bartłomiejczyk. Do szatni poznaniacy schodzili prowadząc różnicą trzech bramek (16:13).

Drugą połowę lepiej rozpoczęli goście, którzy po ośmiu minutach doszli rywali na jedną bramkę (20:19). W bramce warszawiaków kilka interwencji zaliczył Piotr Bury. Mecz był bardzo wyrównany i emocjonujący, również za sprawą pary sędziowskiej. Na dziesięć minut przed końcem spotkania MKS prowadził 25:23 po bramce Tokaja. Podopieczni Roberta Bliszczyka nie poddali się i dzięki dobrej grze w 55. minucie wyszli na prowadzenie 27:26. W ostatniej minucie spotkania wiele się działo, Tokaj doprowadził do remisu, a brutalnym faulem popisał się Kamil Praski. Poznaniakom zabrakło jednak czasu by zdobyć zwycięską bramkę.

MKS Poznań - AZS UW Warszawa 29:29 (16:13)

MKS: Zarzycki, Badowski - Tokaj 9/2, Bartłomiejczyk 7, Komisarek 4, Przedpełski 4, Kaczmarek 2, Kasperczak J. 2, Pochopień 1, Kasperczak M., Nawrocki, Szczukocki, Niedzielski
Kary: 6 min.
Karne: 2/3.

AZS: Malanowski, Bury - Chełmiński 7/2, Duszkarski 6, Kuc 4, Szybiński 3, Monikowski Ł. 3, Flisiak 2, Rutkowski 2, Praski 1, Monikowski B. 1, Machniewicz, Brinovec, Chmielewski
Kary: 26 min.
Karne: 2/2.

Kary: MKS - 6 min. (Nawrocki - 4 min., Kasperczak M. - 2 min.); AZS UW - 26 min. (Flisiak, Brinovec - po 6 min., Praski, Rutkowski - po 4 min., Kuc, Monikowski Ł., Monikowski B. - po 2 min.)
Czerwona kartka: AZS UW - Flisiak, Brinovec (gradacja kar), Praski (faul w 59. minucie).

Sędziowali: Krzemień - Wojciechowski