Utrzymanie coraz bliżej - relacja z meczu WKS Grunwald Poznań - SMS ZPRP Gdańsk

Po bardzo dobrej drugiej połowie wojskowi wygrali przed własną publicznością 29:21 i wydostali się ze strefy spadkowej. Znakomite zawody rozgrywali rozgrywający Krzysztof Martyński i Robert Fogler.

Wynik sobotniego spotkania otworzył rzutem z koła Kamil Pedryc, goście chwilę później mogli podwyższyć swoje prowadzenie ale dwiema skutecznymi paradami popisał się młody bramkarz Mateusz Pietrowski. Do remisu w 5. minucie doprowadził Robert Fogler. Początek meczu obfitował w wiele prostych błędów i nieskutecznych rzutów. Inicjatywę przejął zespół SMS-u Gdańsk, który cały czas utrzymywał przewagę, w 10. minucie prowadził nawet 6:2. Wojskowi grali źle, jednak było widać, że ten mecz chcą wygrać. Przez kolejne cztery minuty zniwelowali straty do jednej bramki.

Po kwadransie gry o czas poprosił Tomasz Draszkiewicz. Gra gospodarzy poprawiła się a jej ukoronowaniem była dwójkowa akcja Rafała Walczaka i Krzysztofa Martyńskiego, ten drugi doprowadził do wyrównania 11:11 w 21. minucie. Chwilę później znakomitą interwencją popisał się Pietrowski, który zatrzymał z siedmiu metrów Marcina Szopę. Ta sytuacja dała impuls do gry wojskowym. Wynik oscylował wokół remisu. W 25. minucie Pietrowski ponownie okazał się lepszy i obronił rzut karny wykonywany przez Michała Chyłę. Ostatecznie po trzydziestu minutach SMS prowadził zaledwie jedną bramką.

W drugiej połowie istniał tylko Grunwald Poznań, a dokładniej czterech zawodników. Bardzo skuteczne akcje przeprowadzali Krzysztof Martyński, Robert Fogler i Jakub Przybylski. Bramkę zamurował natomiast Mateusz Pietrowski, wiele razy zatrzymywał zawodników zarówno ze skrzydła jak i rozegrania. Wojskowi okazali się ekipą bardziej doświadczoną i dzięki wygranej wydostali się ze strefy spadkowej. Jeżeli forma podopiecznych Tomasza Draszkiewicza i Rafała Walczaka nie spadnie, to o utrzymanie mogą być spokojni.

WKS Grunwald Poznań - SMS ZPRP Gdańsk 29:21 (14:15)

Grunwald: Pietrowski - Martyński 8, Fogler 8, Przybylski 7, Koligat 2, Westwal 1, Draszkiewicz 1/1, Wachowiak 1, Guraj 1, Meissner, Nieradko, Walczak. Kary: 8 min. Karne: 1/2.

SMS: Dyszer, Mentel, Glabik - Kowalczyk 9/1, Skwierawski 3, Szopa 2, Chyła 2, Gasin 2, Czarnecki 1, Pedryc 1, Matuszak 1, Kawka 1, Bekasz, Brukwicki, Pletruszko, Mrozowicz. Kary: 6 min. Karne: 0/2.

Kary: Grunwald - 8 min. (Martyński - 4 min., Nieradko, Walczak - po 2 min.); SMS - 6 min. (Chyła, Kowalczyk, Gasin - po 2 min.)

Sędziowali: Stężowski - Ziablicki Widzów: 100.