WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Większa PGNiG Superliga? Najwcześniej za rok

W sezonie 2014/15 męska PGNiG Superliga będzie liczyć dwanaście drużyn. Wniosek dotyczący reformy rozgrywek został przez Zarząd ZPRP odrzucony.
Kamil Kołsut
Kamil Kołsut

Z ideą powiększenia ligi do czternastu ekip w marcu wystąpili przedstawiciele samych klubów. W związku z tym w trwającym sezonie degradacją zagrożony byłby tylko ostatni zespół tabeli, który czekałaby perspektywa rywalizacji w meczu barażowym. To, że zmiana reguł w trakcie rozgrywek jest możliwa, ZPRP pokazał, reformując skład ligi kobiecej. W przypadku rywalizacji mężczyzn do zmian jednak nie doszło.

- Wniosek przedstawiony przez kluby został odrzucony - przyznaje w rozmowie ze SportoweFakty.pl Komisarz Ligi, Bogusław Trojan. Nie oznacza to jednak, że temat reformy został definitywnie zamknięty.

KL w najbliższym czasie ma przygotować opracowanie dotyczące powiększenia ligi oraz proponowanych systemów rozgrywek. W grę wchodzi zarówno podział stawki po rundzie zasadniczej, jak i utrzymanie rywalizacji w fazie play-off. Jak udało nam się ustalić, jest duża szansa, że już w sezonie 2015/16 męska PGNiG Superliga będzie liczyć czternaście drużyn.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

W najbliższych rozgrywkach rewolucji nie dojdzie. Do walki o mistrzostwo Polski przystąpi dwanaście ekip, a po zakończeniu fazy zasadniczej rywalizacja toczyć będzie się w systemie play-off.

PGNiG Superliga w sezonie 2015/16 powinna liczyć...

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (19):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • WesleyRMI 0
  Od strony formalno-prawnej bardzo dobra decyzja o nie powiększaniu ligi.Nie może być tak,że zasady prowadzenia rozgrywek są zmieniane w ich trakcie.Dotyczy to nie tylko sportu.Rzecz nie w ilości,a bardziej w jakości.Gdy poziom naszej SL będzie się podnosił,kluby będą coraz silniejsze sportowo i finansowo,wtedy dopiero rozważanie o powiększeniu SL będzie miało sens.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Sebastian Hunder 1
  lockout w usa był niejednokrotnie (NHL, NBA) powody były różne. Osobiście dla mnie PlayOff nie jest sprawiedliwym systemem, gdyż drużyna która zajmuje 3 miejsce(równa gra przez cały sezon) nagle może się okazać, że zajmuje 8 miejsce, bo na koniec zabrakło paliwa... i odwrotnie. Mi tu nie chodzi o to że się komuś nie należy, ale jak ma to na przykładzie NBA itp. tam są tylko jedne rozgrywki, u nas Vive Wisła Puławy musiały trzymać formę przez cały sezon, jak widać było po Vive z Kolding gdzieś ta zadyszka nawet i u najlepszych się znajdzie. Przy założeniu że nie ma rozgrywek EHF można się bawić w ligę meczami co 3 -4 dni, ale tutaj trzeba uwzględnić tych najlepszych i ich korzyści- korzyści które odczują też słabsi: większe zainteresowanie się PR, możliwość pozyskania sponsorów i wejścia na wyższy lvl.
  Zanim bym powiększał ligę, bym wolał wprowadzić zapis transmisji, ekipy realizacyjnej na każdym meczu. Z tego co się orientuje każda drużyna ma obowiązek pokryć kosztów takiej transmisji co wychodzi ok 10-15k, ale jakby ZPRP zakupił sprzęt 3 kamery, pasmo do transmisji, oraz by przeszkolił wydelegowanych ludzi z klubów do realizacji zadań, mogłoby to wynieść o wiele mniej. Jak mamy nagrania ze wszystkich meczy, może już spokojnie powstać program o ręcznej, top kolejki itp., transmisja meczy polsat a pozostałe poprzez wykupienie transmisji internetowej (kto by nie chciał obejrzeć meczu swojej drużyny, powiedzmy w barze na mieście). Na koniec promocja ligi social-media:

  mi się przypomina że z PL drużyn Pogoń Szczecin lubi tego typu zabawy i efek: awans do Super ligi, a teraz wyrasta nam na pretendenta do medalu :

  Potem dopiero można będzie pomyśleć o powiększeniu ligi

  ostatni filmik tez się przyjemnie ogląda :)
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Marecki77 1
  Kluby niepotrzebnie godza sie na rzady betonu ZPRP. Powinny sie zjednoczyc i wzniecic bunt domagajac sie w postulacie zmiany wladz . W przypadku nie spelnienia zadan powinny odmowic udzialu w rozgrywkach jak kiedys kluby NHL zbuntowaly sie wladzom ligi i byl lokaut.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (16)
Pokaż więcej komentarzy (19)
Pokaż więcej komentarzy (19)
Pokaż więcej komentarzy (19)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×