Serbski rozgrywający PE Gwardii Opole kolejnym transferowym celem Górnika Zabrze?

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Górnik Zabrze buduje kadrę na nowy sezon. Śląski klub wzmocniło już dwóch zawodników, ale na tym zapewne ruchy transferowe zabrzan się nie skończą. Kolejnym ma być pozyskanie klasowego rozgrywającego.

Po zakontraktowaniu Pawła Niewrzawy i Marka Daćko Górnik Zabrze kontynuuje poszukiwania wzmocnień na nowy sezon PGNiG Superligi Mężczyzn, w którym podopieczni Patrika Liljestranda bronić będą brązowego medalu.

Klub z Wolności pracuje obecnie nad pozyskaniem rozgrywającego, gdyż na tej pozycji Górnik odczuwa poważne braki. Z powodu kontuzji więzadeł krzyżowych jeszcze jesienią karierę zakończyć musiał Dariusz Mogielnicki. Z klubem żegnają się ponadto Daniel Żółtak, Witalij Nat i Łukasz Kandora. [ad=rectangle] Wiele wskazuje na to, że jednym z graczy, którzy zasilą zabrzański klub w ich miejsce będzie Nenad Zeljić. 24-letni rozgrywający był jednym z odkryć sezonu PGNiG Superligi Mężczyzn, przed rundą wiosenną zasilając PE Gwardię Opole. Serb świetnie wkomponował się w taktykę opolan i był jednym z czołowych rozgrywających ligi.

Wcześniej pochodzący z Belgradu zawodnik reprezentował barwy bośniackiego Izvidaca Ljubusk. Jego pozyskanie z pewnością powiększyłoby pole manewru zabrzan na lewym rozegraniu. Ponadto Serb świetnie wkomponowałby się w letnią strategię transferową śląskiego klubu, który doświadczoną kadrę zamierza wzmocnić młodymi wilczkami.

Niewykluczone, że Nenad Zeljić zamieni latem PE Gwardię Opole na Górnika Zabrze
Niewykluczone, że Nenad Zeljić zamieni latem PE Gwardię Opole na Górnika Zabrze

Po degradacji Gwardii z handballowej elity Zeljić z klubem ze stolicy Opolszczyzny się pożegna. Włodarze Górnika bacznie się serbskiemu zawodnikowi przyglądali i niewykluczone, że trafi on do Zabrza tego lata.

Ponadto klub jest bliski porozumienia z Sebastianem Kickim w sprawie nowego kontraktu. Ofertę otrzymał także Łukasz Stodtko, ale nie wiadomo czy zawodnik ten zgodzi się na obniżenie apanaży płacowych. Z tego samego powodu z klubem żegna się wcześniej wspomniany Kandora.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Nenad Zeljić byłby wzmocnieniem Górnika Zabrze?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (12)
RaduOP
27.05.2014
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Zostaje w Opolu . Koniec tematu . http://www.24opole.pl/14802,Ruchy_transferowe_w_Gwardii_Opole._Malcher_zostaje_Vukcevic_na_wylocie.,wiadomosc.html  
boban52
27.05.2014
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
GWO w ostatnich sezonach sprowadziła kilku solidnych graczy z Zabrza , może i tym razem będzie podobnie  
lolekop
27.05.2014
Zgłoś do moderacji
1
0
Odpowiedz
Bardzo trafna uwaga. Jednakże zasadniczo renegocjacja oznacza to zmianę wcześniejszych postanowień. Gdyby była opcja, o której piszesz w postaci ustalenia wysokości wynagrodzenia na wypadek spa Czytaj całość
avatar
Łukasz Szczurkowski
27.05.2014
Zgłoś do moderacji
1
0
Odpowiedz
on ma kontrak ale może być on negocjowany zarówno przez zawodnika jak i klub  
groh eater
27.05.2014
Zgłoś do moderacji
1
0
Odpowiedz
Z choinki się urwaliście? Żadnego wypożyczenia nie będzie, jak Zeljić odejdzie to definitywnie.