Łódzkie wzmocnienia MKS Kalisz

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Ekipa z najstarszego miasta dokonała dwóch kolejnych transferów, jednak jej bilans cały czas przeważają straty. Do MKS Kalisz dołączyli dwaj rozgrywający, którzy miniony sezon spędzili w Łodzi.

Po Kamilu Strzebieckim kolejnymi nowymi twarzami w zespole z południa Wielkopolski są Filip Surosz oraz Tomasz Wawrzyniak, dwaj najskuteczniejsi gracze Anilany PŁ UŁ Łódź w sezonie 2013/2014. Obaj zagrali w 25 meczach swojego zespołu.  [ad=rectangle] Surosz ze swoimi 153 trafieniami był 5. najskuteczniejszym strzelcem całej I ligi grupy B. Na boisku gra na pozycji lewego rozgrywającego. W centralnej części boiska występuje jego kolega, który również będzie występował w Kaliszu, a w tym sezonie 79 bramek dało mu pozycję trzeciego najskuteczniejszego gracza zespołu z centrum Polski.

To nie koniec kadrowych roszad w najstarszym mieście. Kolejne kontrakty mają być podpisane jeszcze w tym tygodniu. Blisko finalizacji rozmów z klubem jest wychowanek klubu, Kamil Adamski. Ciągle nie wiadomo, co z Łukaszem Siegem, a także Grzegorzem Celkiem, z którym klub wznowi rozmowy w środę.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Cały czas w bilansie zysków i strat kaliszanie wychodzą na minus. Z klubem pożegnali się Mariusz Kuśmierczyk, Tomasz Fugiel (obaj zagrają w Virecie Zawiercie), Jakub Tomczak (Ostrovia Ostrów Wlkp.) i Artur Bożek. Wszystko wskazuje na to, że swoją przygodę z klubem zakończył także wieloletni kapitan zespołu Tomasz Klara, a także bramkarz Mikołaj Krekora.   Aktualna kadra MKS Kalisz: Bramkarz: Tymon Trojański. Skrzydłowi/rozgrywający: Konrad Krupa, Adam Frankowski, Maciej Nowakowski, Grzegorz Gomółka, Damian Krzywda, Filip Surosz, Tomasz Wawrzyniak. Obrotowi: Łukasz Kobusiński, Kamil Strzebiecki, Grzegorz Salamon.

Surosz (z tyłu) i Wawrzyniak (z prawej) byli kluczowymi postaciami Anilany
Surosz (z tyłu) i Wawrzyniak (z prawej) byli kluczowymi postaciami Anilany
Źródło artykułu: