KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

ZPRP zmienił warunki wydania licencji trenerskich

Związek Piłki Ręcznej w Polsce wprowadził zmiany w regulaminie przyznawania licencji trenerskich. Wykonanie części przyjętych przepisów zostało zawieszone.

Kamil Kołsut
Kamil Kołsut
Na podstawie uchwały Zarządu ZPRP wymogi dotyczące prowadzenia drużyn w pierwszej lidze oraz niższych klasach rozgrywkowych będą w najbliższym sezonie złagodzone. - Została wprowadzona część zmian, które my, trenerzy, proponowaliśmy już w grudniu - przyznaje w rozmowie ze SportoweFakty.pl szkoleniowiec MMTS-u Kwidzyn i jeden z głównych krytyków wprowadzonego jesienią regulaminu, Krzysztof Kotwicki.
Przypomnijmy, że nowy przepisy skonstruowały konkretne wymogi formalne dla trenerów chcących pracować z zespołami uczestniczącymi w zawodach organizowanych pod egidą ZPRP. Zgodnie z regulaminem szkoleniowcy prowadzący zespoły najwyższej klasy rozgrywkowej oraz pierwszej ligi muszą z chwilą rozpoczęcia sezonu legitymować się posiadaniem licencji A. Praca w niższych klasach wymaga licencji B, w przypadku rywalizacji młodzieżowej w grę wchodzi zaś licencja C.

Teraz wiadomo już, że część tych wymogów zostanie tymczasowo złagodzona. W przyszłym sezonie na pracę w pierwszej lidze wystarczy bowiem licencja B, a w przypadku klas niższych licencja C. Związek wydłużył tym samym vacatio legis dla wspomnianych regulacji. Zmianie nie uległy za to przepisy dotyczące prowadzenia drużyn występujących w PGNiG Superlidze.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

- Nie jest to wielka zmiana, tylko stopniowe dochodzenie do tego, co zapisaliśmy w regulaminie - wyjaśnia dyrektor sportowy ZPRP, Jerzy Eliasz. - Poszliśmy na tym polu za głosem środowiska. W momencie wejścia w życie ustawy deregulacyjnej na Związku spoczęła odpowiedzialność za umożliwienie trenerom rozwoju zawodowego. Zorganizowaliśmy więc specjalne kursy, nie wszyscy szkoleniowcy zdążyli się jednak na nie zapisać. Chcemy dać im jeszcze jedną szansę i wydłużamy termin o rok - mówi.

Nieco inaczej na całą sprawę patrzy Kotwicki. - Wszyscy we władzach ZPRP idą w zaparte, przedstawiając regulamin jako doskonały, a tymczasem okazuje się, że ten bubel wymaga zmian - podkreśla. - Kwestia licencji A jak na razie nie została poruszona, czekamy jednak na rozstrzygnięcie sądowe - dodaje. O licencyjnym zamieszaniu szerzej pisaliśmy już wcześniej. Odwołanie trenera MMTS-u trafi niebawem na wokandę Trybunału Arbitrażowego przy Polskim Komitecie Olimpijskim.

Trenerzy idą na wojnę z ZPRP

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (7)
 • dział analiz Zgłoś komentarz
  Witam! Nazywam się Krzysztof Kotwicki i chciałbym zwrócić uwagę na fakt tworzenia na forum sytuacji paradoksalnej,kiedy głos zabierają wyjątkowo złośliwi, bezczelni i udający
  Czytaj całość
  niewiedzę lub z premedytacją tworzący klimat pomówień i insynuacji internauci.Otóż dla informacji "mieszacza" o pseudonimie tezkibic,Kotwicki i paru innych trenerów zapisało się na kurs,zapłaciło 4 tyś. i zamierza go ukończyć.ZPRP stworzył regulamin, który wymaga wielu zmian i powoli realizuje nasze wnioski o jego zmianę,tylko nie chce się przyznać do tego że został stworzony bubel.Zmiany dotyczą na razie licencji B i C, a nie licencji A dotyczącej paru "leniwych - zasłużonych" trenerów. Tak więc ZPRP nie zmienia reguł tylko dopasowuje je do rzeczywistości i realiów panujących w polskiej piłce ręcznej.Stwierdzenie o leniwych-zasłużonych trenerach jest wyjątkowo bezczelne i świadczące o tym że ten ktoś nie potrafi czytać ze zrozumieniem i nie wie o co chodzi w tym konflikcie,albo jest sterowany przez twórcę regulaminu żeby tworzyć atmosferę niechęci do leniwych-zasłużonych trenerów którzy mieli odwagę skrytykować stworzony regulamin. Na koniec proponuję żeby KONSEKWENTNIE "tezkibic" się przedstawił jeżeli chce dalej prowadzić merytoryczną dyskusję, a nie kontynuować insynuacyjne,obraźliwe teksty.
  • maciej.lp Zgłoś komentarz
   "Świetnie wiadomość" ! Ten związek robi sobie jaja z trenerów, zawodników i kibiców ! My np zdążyliśmy już trenera zmienić bo poprzedni nie miał wymaganej licencji, a radził sobie
   Czytaj całość
   lepiej niż niektórzy panowie z tymi "wymaganymi" licencjami ! Kpina !
   • reczna1981 Zgłoś komentarz
    Brawo Panie Kotwicki mam nadzieje ze Pan dopnie swego bo to co wyprawiają w tym związku to kpina. Trenerzy powinni się zjednoczyć a nie dać się pomiatac leśnym dziadkom
    • sliwa Zgłoś komentarz
     Ten Związek naprawdę niewiele obchodzi klub trener zawodnicy,liczą się kary i wpisowe.
     • Adam Adamczewski Zgłoś komentarz
      Typowa akcja na wyciągnięcie pieniędzy od ludzi !!!
      • Adam Adamczewski Zgłoś komentarz
       KPINA !!! A co z tymi co już uczęszczają na kurs wyższej klasy ?? Oczywiście musieli o tym poinformować już po tym, jak zespoły zgłosiły się do rozgrywek. ZPRP powinno teraz oddać
       Czytaj całość
       kasę za to. ŻENADA!!!
       • into the vortex Zgłoś komentarz
        Rychło w czas. Jak wszystko w ZPRP.
        Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
        ×
        Sport na ×