KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

14 zawodników pomyślnie przeszło testy do SMS-u ZPRP Gdańsk

Znane są wyniki testów do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Gdańsku. W tym roku uczestniczyło w nich 64 zawodników, a 14 z nich będzie grało i trenowało w SMS-ie.

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
W tegorocznym naborze brało udział 68 chłopców z rocznika 1998. 14 z nich będzie grało początkowo w II lidze w rezerwach SMS-u, a już w kolejnym sezonie najzdolniejsi z nich wybiegną na pierwszoligowe boiska. - O wyniku naboru zadecydowały testy sprawnościowe i treningi techniczne w hali. Wspólne zajęcia zaczniemy we wrześniu. Wcześniej większość zawodników pojedzie na konsultację w Szczyrku i Turniej Nadziei Olimpijskich na Węgrzech - powiedział Dariusz Tomaszewski, trener SMS-u.
Nie wszyscy najzdolniejsi zawodnicy zdecydowali się przyjechać na testy do SMS-u. - Tradycyjnie brakowało chłopców z Płocka i z Kielc. Nie przyjechało też kilku zdolnych zawodników z Warszawy i z Wrocławia. O poziomie nie chcę się wypowiadać, bo każdy rocznik jest inny. Przykładowo w poprzednim sezonie przyjechało wielu wysokich zawodników - zauważył Tomaszewski.

Ostatecznie do SMS-u dostało się czternastu zawodników z jedenastu klubów. Najwięcej przedstawicieli - po dwóch - w roczniku 1998 będą mieli UKS Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka, KS Unia Lublin i MKS Zagłębie Lubin.

Kadra SMS-u ZPRP Gdańsk (rocznik 1998):
1. Kacper Pyrka (UKS Bursa Puławy)
2. Dawid Skrzypczyk (KS Gwardia Opole)
3. Marek Bartosik (MKS Zagłębie Lubin)
4. Paweł Kowalczyk (UKS Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka)
5. Michał Milewski (UKS Iskra Bydgoszcz)
6. Patryk Mauer (UKS Dziewiątka Legnica)
7. Paweł Rynk (GUKS Bellator Ryjewo)
8. Jakub Orpik (UKS Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka)
9. Adrian Chełmiński (UKS Nike Ciechanów)
10. Konrad Koselski (MKS Zagłębie Lubin)
11. Maciej Zarzycki (KS Unia Lublin)
12. Marek Sobczyk (SKS Kusy Kraków)
13. Michał Rogalski (KS Unia Lublin)
14. Piotr Kołtunowicz (KS Start Konin)

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (9)
 • onereds Zgłoś komentarz
  Bardzo mało przyjęli w tym roku z tego co widze, wydawało mi się ze zawsze było to ok 20 zawodników.
  • recznyhbl Zgłoś komentarz
   Po co Płock czy Wrocław ma iść do Gdańska, gdy mają pod nosem SMS w swoim mieście? Są chłopcy z Dolnego Śląska, którzy jednak poszli do Gdańska, ale kilku nawet nie było na
   Czytaj całość
   testach. Często pojawiają się opinie, że kadry młodzieżowe to nie reprezentacja, a kadry kilku trenerów. Na stronie związku pod listą powołanych komentarze są dość jednoznaczne. Jestem ciekawy to wyjdzie. Podobno Wrocław oferuje dobrą szkołę, teraz wrocławskie MOS i UKS28 zajęły 4 miejsca w Polsce, a to klasy z tej szkoły. Śląsk ma dobry i już wzmocniony kilkoma osobami z mistrza 2013 - 9 Legnica - rocznik, kadra wojewódzka była druga na OOM. Swoją drogą, według mnie taka ostateczna grupa na reprezentacje danego rocznika powinna się wykreować za rok. W Świdnicy może fajerwerków nie było, ale niektórzy pokazali, że może coś z nich będzie. Teraz ten rocznik gra o medale, ma 1 rok w SMSie. Zobaczymy co z tego będzie.
   • kibic 98 Zgłoś komentarz
    Co Pan Tomaszewski ma do zaproponowania zawodnikom z Kielc, Płocka, Wrocławia czy Warszawy ? Swoje słabe umiejętności jako trenera i przestarzałe metody treningowe, bardzo niski poziom
    Czytaj całość
    nauczania. Na pewno mógł obiecać grę w reprezentacji Polski. Do SMS dostali się chłopcy, z małych klubów gdzie nie ma szkolenia na poziomie juniora i synowie trenerów, którzy nie zawsze są dobrzy, ale tatusiowie zadziałali więc są. Inni zawodnicy nie chcą się uwsteczniać. Ponadto Pan trener powinien rozgraniczać SMS i reprezentację, którą prowadzi. Nie powinien uzależniać gry w reprezentacji od tego czy zawodnik przyjdzie do SMS, czy nie. Niestety tak robi eliminując dobrych zawodników z gry w reprezentacji i zastępuje ich swoimi pupilami z SMS. Pan trener nie wypowiada się na temat poziomu zawodników bo wie doskonale, że był żenująco niski. Nie przeszkadza mu to promować swoich zawodników.To nic że zawodnicy którzy się dostali do SMS są słabi(oczywiście nie wszyscy- takie stwierdzenie byłoby krzywdzące) i tak będą grać w reprezentacji dopóki Pan Tomaszewski będzie trenerem. Potwierdzają ten fakt ostatnie powołania. W kadrze są zawodnicy, którzy wcześniej nawet nie znajdowali się na rezerwie, a teraz po przyjęciu do SMS stali się podstawowymi zawodnikami. Reprezentacja prowadzona przez Pana Tomaszewskiego niestety podzieli losy kadry prowadzonej przez Pana Kiśla.
    • Cejrowski. Zgłoś komentarz
     Tam tylko patrzą na wzrost.
     Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
     ×
     Sport na ×