Sparingowo: MTS Chrzanów rozbił drugoligowca

W środę piłkarze ręczni MTS-u Chrzanów rozegrali ostatnie spotkanie sparingowe przed inauguracją ligowych rozgrywek. Cabanie pokonali przed własną publicznością MOSiR Bochnia.

Sławomir Bromboszcz
Podopieczni Leszka Wójcika w trakcie przygotowań do pierwszoligowych zmagań rozegrali osiem spotkań kontrolnych. Szczypiorniści MTS-u dwukrotnie ulegli Olimpii Piekary Śląskie oraz SPR-owi Tarnów, przegrali także z Viretem CMC Zawiercie oraz ŚKPR-em Świdnica. Cabanie w pokonanym polu pozostawili natomiast Czuwaj Przemyśl i MOSiR Bochnia.
W środę chrzanowianie zmierzyli się z niedawnym ligowym rywalem, z którym toczyli zacięte boje. Pierwsza połowa spotkania z MOSiR-em Bochnia była niezwykle wyrównana, gra do 20 minuty toczyła się bramka za bramkę. Chrzanowianie słabo spisywali się w obronie, rywale z łatwością dochodzili do pozycji rzutowych. W poczynaniach Cabanów brakowało momentami determinacji. W końcówce pierwszej połowy zawodnicy MTS-u zdołali wypracować trzybramkowe prowadzenie 18:15.

W drugiej połowie chrzanowianie prezentowali się nieco lepiej. Rywale zaczęli mieć problemy z bardziej agresywną chrzanowską defensywą, w ataku kilkoma skutecznymi akcjami popisał się Marcin Skoczylas i gospodarze po 38 minutach gry prowadzili 26:20. W chrzanowskim zespole wyróżniającymi się postaciami byli także Paweł Stroński oraz Jan Orlicki, którzy popisali się kilkoma efektownymi rzutami. W końcówce spotkania zawodnicy z Bochni nieco się pogubili, zabrakło im sił i chrzanowianie urządzili sobie trening strzelecki, kończąc mecz wysokim zwycięstwem 40:28.

MTS Chrzanów - MOSiR Bochnia 40:28 (18:15)

MTS: Dudek, Górkowski, Wiatr - Cupisz 7, M. Skoczylas 7, Stroński 6, Żydzik 5, Kirsz 4, Budziosz 2, Janus 2, Madeja 2, Orlicki 2, Rola 2, Dęsoł 1, Mucha, Wierzbic.
Kary: 4 min.

MOSiR: Serwatka, Węgrzyn - Pach 6, Imiołek 5, Król 4, Spieszny 4, Wiącek 4, Zubik 3, Kozioł 2, Bujak 1, Wasik.
Kary: 6 min.