Popis Jurkiewicza w Hiszpanii

Coraz lepsze recenzje zbiera w Hiszpanii Mariusz Jurkiewicz. Tym razem Polak zachwycił swoją grą w spotkaniu 11. kolejki z Octavio Pilotes Posada, jedenaście razy pokonując bramkarza gości.

Wojciech Jabłoński

Mecz z siódmym w tabeli Octavio Pilotes od początku układał się po myśli gospodarzy. W drużynie Arrate najbardziej błyszczał Maiusz Jurkiewicz, który w pierwszej połowie zdobył siedem bramek, a jego drużyna schodziła na przerwę z prowadzeniem 18:14. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie, a gospodarze systematycznie powiększali przewagę, ostatecznie zwyciężając 35:25. W drugiej części gry kolejne cztery trafienia zaliczył Jurkiewicz, który w całym spotkaniu przestrzelił tylko trzy rzuty. Z jedenastoma golami polski rozgrywający został najskuteczniejszym graczem meczu.

Jest to dopiero drugie zwycięstwo drużyny Arrate. Z sześcioma punktami drużyna Jurkiewicza zajmuje jedenastą lokatę, tracąc czternaście oczek do prowadzącej Barcelony.