PGNiG Superliga mężczyzn: Beniaminkowie nie sprostali MMTS-owi i Stali (wyniki)

MMTS Kwidzyn i PGE Stal Mielec odniosły zwycięstwa w sobotnich meczach 10. kolejki PGNiG Superligi. Obie ekipy zostawiły w pokonanym polu beniaminków - kolejno Śląsk Wrocław i Nielbę Wągrowiec.
Maciej Wojs
Maciej Wojs

Sobotnie zmagania rozpoczęło spotkanie między MMTS-em Kwidzyn a Śląskiem Wrocław. Przed pierwszym gwizdkiem obie ekipy w ligowej klasyfikacji dzielił zaledwie punkt, ich bezpośrednie starcie miało więc istotne znaczenie dla obecnego układu tabeli, zwycięzcy dawało ponadto możliwość włączenia się do walki o miejsce w fazie play-off.

Dość niespodziewanie spotkanie lepiej rozpoczęli goście, którzy przez niemal całą pierwszą połowę byli stroną przeważającą i dyktującą warunki gry. Podopieczni Piotra Przybeckiego w 3. minucie wyszli na prowadzenie 3:1 i przewagę dwóch lub jednej bramki utrzymywali aż do 27. minuty. Tuż przed przerwą gospodarze zdołali jednak doprowadzić do remisu, a po zmianie stron przejęli inicjatywę i zaczęli odjeżdżać rywalom.

W 38. minucie MMTS wygrywał już 19:14 i choć wrocławianie zdobyli pięć bramek pod rząd, doprowadzając tym samym do remisu 19:19, to w ciągu kolejnych siedmiu minut gospodarze powrócili na prowadzenie (25:20). Śląsk w końcówce próbował jeszcze odrobić straty, kwidzynianie jednak spokojnie kontrolowali wydarzenia na parkiecie i ostatecznie zwyciężyli 32:27. Dzięki wygranej MMTS awansował na 7. miejsce w tabeli.

Na piątej lokacie w stawce umocnili się zaś szczypiorniści PGE Stali Mielec, którzy dzięki kapitalnemu fragmentowi tuż po przerwie pokonali Nielbę Wągrowiec 26:20. Pierwsza połowa jednak nie układała się po myśli Czeczeńców, którzy w 19. minucie przegrywali nawet 5:9. W końcówce premierowej partii meczu podopieczni Pawła Nocha odrobili straty i do szatni zeszli prowadząc już 12:11.

Po zmianie stron mielecka ekipa dobiła Nielbistów, drugą część spotkania rozpoczynając od prowadzenia 8:0. Na kwadrans przed końcem Czeczeńcy prowadzili 20:11 i do końcowej syreny spokojnie kontrolowali wydarzenia na parkiecie, triumfując ostatecznie 26:20.

10. kolejka PGNiG Superligi zakończona zostanie w niedzielę w Zabrzu, gdzie Górnik podejmie osłabioną Gaz-System Pogoń Szczecin. Stawką meczu będzie 3. miejsce w tabeli.

Sobotnie mecze 10. kolejki PGNiG Superligi mężczyzn:

MMTS Kwidzyn - Śląsk Wrocław 32:27 (13:13)
Najwięcej bramek: dla MMTS-u - Adrian Nogowski 8, Maciej Mroczkowski 6, Maciej Pilitowski 5; dla Śląska - Zoran Radojević, Maciej Ścigaj - po 6, Arkadiusz Miszka 5.

PGE Stal Mielec - Nielba Wągrowiec 26:20 (12:11)
Najwięcej bramek: dla PGE Stali - Grzegorz Sobut 6, Michał Chodara, Damian Krzysztofik - po 4; dla Nielby - Mateusz Przybylski, Bartosz Świerad - po 4.

• rafa1973 Zgłoś komentarz
    Obiała jak obiała.ale to co wczoraj wyczyniał krepa..dziecko we mgle;-)
    • miki Zgłoś komentarz
      źródło: hej mielec
        Kurcze chlopaki wygrali mecz..styl mniej wazny.licza sie 2 punkty..a wy narzekacie..na nielbe starczylo 15 min dobrej gry i ok..a ty zxs albo masz tak slaby leb.ze nawalasz sie za 15zl...albo
        Czytaj całość
        lykasz bełty..tak czy siak..wspolczuje ci..szkoda tylko ze robisz siare gosciom z mielca
        • StalM Zgłoś komentarz
          Trzeba byłoby wywalić cały zarząd , ale tam ręka ręke myje . Prezes Kamieniecki siedzie w Warszawie i oddał władze Panu Szklarzowi który ma to wsystko w czterech literach . PanZarzecki
          również tylko udzielił wywiadu że są rozmowy i że mieleckie firmy są zainteresowane sponsoringiem tylko gdzie on jest ? W tym klubie a raczej zarządzie nie ma ludzi którym zależy żeby piłka ręczna była na wysokim poziomie . Pani poseł też tylko odwaliła co trzeba żeby kibic był wdzięczny , a za rok powtórka z rozrywki , ale już klubu może nie być . Proszę zobaczyć drużynę FKS Stal Mielec ( piłka nożna ) - nie ma prezesa ale cały czas jakieś firmy w mniejszym czy większym stopniu biorą się za sponsorowanie czy pomoc finansową . W ręcznej choć jest zarząd to siedzą na d..... i nic nie robią . Oj przepraszam robią - super kłamią zawodników , kibiców itd . Wywieźć ich na taczkach bo cała ta sytuacja to wielka żenada .
          • ZXS Mielec Zgłoś komentarz
            Bardzo wam dziekuję za relację okiem kibica. Tak jak pisałem po zagłębiu: Kocham piękno ręcznej bardzie od 2 pkt i tak jak pisałem: Poszliśmy się nawalić za 15 zł zamiast na mecz.
            Widzę ze nie mam co żałować. Współczuje zawodnikom chociaż mają to w 4 literach bo chleba za to nie dostaną ale kocham ręczną i nie chce patrzeć jak ktoś kaleczy technike taktykę i nie angażuje sie w mecz. Możecie po mnie jechac ale jestem zadowolony z mojej soboty. Coś w tym jest skoro na wyjeździe się da a przed swoimi kibicami ni ciula....
            • milin Zgłoś komentarz
              Stypendium dla zawodnika superligi przekazywane przez miasto klubowi wynosi 2500zł, więc przynajmniej tyle powinni dostawać. Jeżeli klub wydawał dotację miejską niezgodnie z
              przeznaczeniem to szykuje się powtórka z siatkówki kobiet. Led, ten zarząd oszukiwał nie tylko zawodników, oszukiwał też nas kibiców, w czym "zasługa" Z. Szklarza, który rządził pod nieobecność Kamienieckiego. I my z zawodnikami jedziemy jednak na jednym wózku, bo ich dobra gra daje cień szansy, że jakiś sponsor może się tym klubem zainteresuje, albo przynajmniej zobaczymy pożegnalny sezon na dobrym poziomie, a im z kolei zaangażowanie i dobry poziom gry pozwoli zbudować wizerunek sprzyjający znalezieniu nowy klub.
              • Marcinek36 Zgłoś komentarz
                Czy u Was też na laoli1 siada transmisja meczu THW Kiel - Paris Saint-Germain ?
                • WesleyRMI Zgłoś komentarz
                  Tak,ale to wszystko,co dzieje się na linii zarząd-zawodnicy to nie jest powód,by zawodnicy nie szanowali kibiców.Bo my nie jesteśmy winni zaistniałej w klubie sytuacji.I taki kibic jak ja
                  ma prawo wymagać tej odrobiny szacunku ze strony zawodników.Szkoda,że zmierza to wszystko w takim kierunku,bo ten zespół naprawdę ma potencjał i jeszcze niejeden sukces byłby jego udziałem.Ale już pewnie my w Mielcu nie doczekamy tego...
                  • fff Zgłoś komentarz
                    Sorry, że tak się spytam, ale od kiedy Baśka znowu gra w Mielcu?
                      Ja wiem,że dla Stali był to mecz z gatunku"wyjść,wygrać,zapomnieć",ale ponieważ moim zwyczajem jest nazywać rzeczy po imieniu,tak też uczynię i tym razem:gra Stali w pierwszych 22-23
                      minutach spotkania to kpina.Kpina zwłaszcza z kibiców,którzy przyszli na mecz swojej drużyny,płacąc wcześniej za bilet.W meczach sparingowych Stali widziałem więcej zgrania,walki,ambicji i zaangażowania niż w tych 22-23 minutach,w których Stal rzuciła-uwaga:7 bramek(!),przegrywając ten fragment meczu 4 bramkami.Nikolic w bramce-0,obrona-0,gra Krępy i Kriegera w ataku-0,cała seria niecelnych,niechlujnie wykonanych,nie przygotowanych rzutów-oto obraz gry Stali w tym okresie.Stal zagrała"na poważnie" w tym meczu tylko 15 minut.Było to pierwsze 15 minut po przerwie.Tu należą się pochwały dla Lipki,który świetnie bronił i zamurował w tym okresie bramkę.Stal szybko zbudowała przewagę 10 bramek i było po meczu.Ciekawostka-Nielba pierwszą bramkę po przerwie rzuciła po...17 minutach gry...Potem Stal zagrała już do końca rezerwowymi.Ale ten okres to kolejna kompromitacja Stali-zmiennicy wypadli bardzo słabo.Nie wiem,co robi w Stali i ogólnie w SL taki zawodnik jak Obiała i jaki był powód jego przyjścia do Mielca,ale to jeden wielki niewypał i nieporozumienie.Ktoś,kto długo chodzi na mecze widzi też,że po bardzo dobrym początku sezonu z zespołu Stali uszło powietrze.Nie ma już tego,co widzieliśmy w zespole w pierwszych meczach.I trudno nawet się temu dziwić,znając sytuację w klubie.Ale jednego będę zawsze wymagał od tych zawodników,niezależnie od sytuacji-odrobiny szacunku dla kibiców,którzy zapłacili za bilety i przyszli na mecz swojej drużyny.Bo takiego dziadostwa,jak w pierwszych 22-23 minutach,dawno nie widziałem,a chodzę na ręczną już bardzo długo.
                        Pierwsze 20 minut to dramatyczna gra Stali. Nielba zupełnie odcięła skrzydła Stali od podań i trzeba było tworzyć akcje w centralnej części 4 na 4. Nie wiem czym kierował się trener
                        Noch trzymając przez 20 minut Krępe na boisku, bo zagrał dramatycznie słabo. Tarcjonis i Przybylski robili z nim co chcieli, przez co rozgrywający nie mieli miejsca do rzutu. W dodatku Nebojsa chyba zapomniał jak powinno się bronić w piłkę ręczną i Nielba odskoczyła na cztery bramki. Noch wziął drugi czas, na koło wszedł Pacek, na prawe rozegranie Szpera, na lewe Sobut a do bramki Lipka. Gra zmieniła się o 180 stopni. Coraz bardziej składne akcje przynosiły korzyści i Stal ostanie 10 minut II połowy wygrała 6:2. Początek drugiej połowy to koncert Lipki w bramce i dobrej gry w ataku. Trzeba też przyznać, że obrońcy bardzo pomagali Lipie, a Nielba nie miała żadnego pomysłu na grę. 16 minut drugiej połowy Stal wygrała 8:0 i było pozamiatane. Na skrzydła weszli Basiak i Janyst, na rogranie Obiała z Kriegerem, a na koło wrócił Krępa. Jakość gry padła ogromnie. Szczególnie dzięki popisom "współpracy" pomiędzy Obiałą, a Krępą. "Reprezentant" grał jak z klapkami na oczach, jak miał dziurę w obronie to podawał dalej, jak nie było miejsca to wjeżdżał, 2 razy zgubił piłkę podając do Krępy, który patrzył nie wiadomo gdzie. Nie wiem co Obiała robi na parkietach Superligi, bo chyba miałby problemy z załapaniem się w I lidze... Ogólnie końcówka to bardzo słaby okres gry przegrany przez Stal 6:8. Na wyróżnienie na pewno zasługuje Lipka, która powinien być w siódemce kolejki. Dobrze spisywał się Sobut i Gliński, Szpera znacznie przyśpieszył grę, choć widać, że nie ma chęci do gry. Miro świetnie trzymał obronę. Myślę, że nieźle zagrał też Basiak na jedynce. Ogólne wrażenie nie może być jednak pozytywne, bo mielczanie podchodzą do meczu jak do zwykłej pracy. Nie ma już pasji i zaangażowania z września i trudno się dziwić. Raczej ciężko będzie o jakiś sukces w tym sezonie, bo zawodnikom jest to chyba obojętne jakie miejsce zajmą. Trudno mieć o to pretensje do zawodników, bo wiadomo jaka sytuacja jest w klubie. Za tydzień we Wrocławiu mielczan czeka ciężki bój i mecz gdzie pewnie trzeba będzie zostawić trochę serca i zaangażowania ponad wymagane minimum. Mam nadzieję, że sprostają zadaniu i mecz ze Śląskiem będzie dobrym przygotowaniem mentalnym pod mecz w Puławach.
                        • seba nielba fan Zgłoś komentarz
                          fff nie wiesz jak to było? do awansu nielby w barażach z piotrkowem bardzo przyczynili sie zawodnicy którzy wiedzieli już, że to ostanie ich mecze w nielbie (krawaczyk, białaszek). w
                          klubie nikt nie palił sie do awansu ale zawodnicy zrobili zarządowi psikusa wygrywając te baraże, no i co klub mial zrobić?:-). Ale nie tracimy nadziei, jak widzisz poziom jest wyrównany, i nie dzieli nas od wyższych lokat jakaś przepaść punktowa więc mamy nadzieję, że jak chłopaki dobrze przepracują zimę to wygraja trzy cztery mecze a to powinno wystarczyć do tego aby w play outach walczyć o utrzymanie. Pozdrawiam
                            Zastanawiałem się czy mam to pisać. Ale skoro wy pisaliście w naszym przypadku, to ja też coś skrobnę - po co była Nielbie ta Superliga? Wiem, że gracie lepiej niż Czuwaj, bo nie macie
                            kosmicznie wysokich porażek, ale punktów uzbieraliście jeszcze mniej niż my i do utrzymania brakuje coraz więcej