Kaszubki liderkami na święta - relacja z meczu Słupia Słupsk - UKS PCM Kościerzyna

UKS PCM Kościerzyna pokonał w Słupsku Słupię 24:18. Ze względu na przełożony mecz AZS-u Łączpol AWFiS Gdańsk, podopieczne Dariusza Męczykowskiego awansowały na I miejsce w tabeli.

Michał Gałęzewski
W sobotę zmierzyły się ze sobą drużyny, które zajmowały przed dziesiątą kolejką trzecie i drugie miejsce w I lidze. Faworytkami były szczypiornistki z Kościerzyny, które jak dotąd przegrały tylko jeden mecz, a w ich składzie znajdują się bardziej doświadczone zawodniczki. W Słupi trzon kadry stanowią natomiast młode wychowanki, które już nie raz w tym sezonie zaskakiwały.
Co ciekawe pierwsza bramka w meczu padła dopiero w szóstej minucie, gdy do bramki Słupi trafiła Natalia Brzezińska. Gospodynie bramkarkę z Kaszub pokonały po raz pierwszy dopiero w dziewiątej minucie, ale już w siedemnastej po rzucie Katarzyny Cieśli, prowadziły 5:4. Pod koniec pierwszej połowy "swoje" zrobił jednak UKS PCM, który grając konsekwentnie w obronie i w ataku, na przerwę schodził z dwubramkową zaliczką.

Po zmianie stron przez długi czas obie drużyny szły ze sobą łeb w łeb. Jeszcze w 45 minucie po trafieniu Magdaleny Ziółkowskiej UKS PCM prowadził 17:14, ale trzy kolejne trafienia zaliczyły słupszczanki i po bramce Karoliny Jedlińskiej, na kwadrans przed końcem był remis 17:17.

Końcówka należała jednak do podopiecznych Dariusza Męczykowskiego, które szczególnie dobrze grały w ciągu ostatnich sześciu minut. Wówczas ze stanu 18:19 wyszły na 18:24 i po bramce Adrianny Górnej wygrały 24:18. Po tym zwycięstwie UKS PCM awansował na pierwsze miejsce w lidze, gdyż ze względu na udział Karoliny Siódmiak w zgrupowaniu przed mistrzostwami Europy, AZS Łączpol AWFiS pauzował. Słupia spadła na piątą pozycję.

Słupia Słupsk - UKS PCM Kościerzyna 18:24 (9:11)

Słupia: Łoś, Biernaczyk - Cieśla 6, Łazańska 5, Trawczyńska 3, Firkowska 2, Domaros 1, Jedlińska 1 oraz Ilska, Kowalczuk, Budnicka, Kaczanowska, Lisiecka, Dominiak.
Kary: 0 min.
Karne: 3/6.

UKS PCM: D.Brzezińska - N.Brzezińska 5, Ziółkowska 5, Borysławska 4, Górna 3, Wójcik 3, Żukowska 2, Jakubowska 2 oraz Ziemienowicz, Siekańska, Białek.
Kary: 4 min.