Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Dariusz Molski ostro o liderze: Trzeba się szanować

- Trzeba się szanować i grać po sportowemu, a nie obrzucać inwektywami - mówi po wyjazdowej porażce z KPR-em Borodino Legionowo trener Meble Wójcika Elbląg, Dariusz Molski.
Kamil Kołsut
Kamil Kołsut

Zespół prowadzony przez doświadczonego szkoleniowca przegrał na Mazowszu wyraźnie. Elblążanie już przed meczem liczyli się jednak z taką możliwością. - Jechaliśmy do Legionowa bez obciążenia. Chcieliśmy się dobrze pokazać i przy ewentualnych sprzyjających okolicznościach spróbować wykorzystać słabość rywala. Przeciwnik zagrał jednak to, co potrafi - mówi trener Meble Wójcika.


Molski przyznaje, że jego podopieczni nie wytrzymali niedzielnego spotkania pod względem psychicznym. - Dawaliśmy się prowokować. Przestaliśmy grać i zaczęliśmy odpowiadać na zaczepki, w czym jesteśmy dużo gorsi. Stąd też duża liczba naszych niewymuszonych błędów. Zawodnicy potracili głowy w ataku, a i w obronie nie stworzyliśmy zbyt dużego oporu. Spisaliśmy się słabo. Trzeba było grać, a nie się bić - podkreśla.

- Piłka ręczna jest sportem widowiskowym i akcje zaczepne ze strony przeciwnika nie były potrzebne. To zepsuło mecz. Spotkanie było mizerne. My się do tego przyczyniliśmy, ale przeciwnik też powinien pokazać klasę - mówi Molski.

Postawę rywala szkoleniowiec Meble Wójcika ocenia, nie przebierając w słowach. - Trzeba się szanować i grać po sportowemu, a nie obrzucać inwektywami. Ja mogę z każdym wygrać i z każdym przegrać, ale grajmy, a nie szukajmy dziury w całym, że ja jestem lepszy, a ty jesteś nikim. Słabszy też kiedyś urośnie. Za dwa, trzy lata moi podopieczni na pewno będą lepszymi zawodnikami i nie pozwolę, żeby zachowywali się w ten sposób - deklaruje.

Elblążanie niedzielny kończyli mecz w osłabieniu. Czerwoną kartkę za uderzenie rywala łokciem dostał Oskar Serpina, a z kontuzją parkiet opuścił Grzegorz Dorsz. Ostatecznie Meble Wójcik przegrał w Legionowie różnicą jedenastu trafień. Podopieczni Molskiego po jedenastu kolejkach mają na swoim koncie trzynaście punktów i zajmują w tabeli siódmą lokatę.

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (3):
 • juniorMK Zgłoś komentarz
  Elbląg zawsze prowokował i będzie prowokować taka o to specyficzna drużyna... na turnieju w sierpniu w Malborku nawet problemy robili, koszulki rwali i wyrzucali, wyzywali bez żadnego
  Czytaj całość
  szacunku
  • shmon Zgłoś komentarz
   tak sobie oglądałem Elbląg 3x w tym sezonie i to raczej serpina-pseudo obrotowy i spółka próbowali prowokować więc słowa trenera można chyba traktować jako szukanie przyczyn porażki
   • Heheszky- Zgłoś komentarz
    Przyznam racje Dariuszowi ponieważ Legionowo grało u nas 2 mecze Ligowy oraz PP i w tych 2 meczach Wolski dostał 2 czerwone kartki za nie sportowe zachowanie prowokował naszych zawodników i
    Czytaj całość
    chciał wejść w bójkę z naszym zawodnikiem ...
    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×
    Sport na ×