Pokaz siły wicemistrzyń - relacja z meczu Norwegia - Rumunia

Wicemistrzynie Europy potwierdzają aspiracje do medalu. Na początek zmagań w grupie B ekipa ze Skandynawii niezwykle pewnie ograła Rumunię.

Miłosz Marek
Prowadzone przez Thorira Hergeirssona szczypiornistki z Norwegii udowodniły, że w tej imprezie będą walczyć o najwyższe cele. W meczu z Rumunią jego podopieczne szybko wyszły na prowadzenie i kontrolowały przebieg boiskowych wydarzeń.
Już po kwadransie na tablicy świetlnej widniał rezultat 8:2 na korzyść wicemistrzyń Starego Kontynentu, kiedy do bramki trafiła Heidi Loke. Rumunki raziły nieskutecznością i nie miały pomysłu na rozgrywanie swoich akcji w ofensywie, o czym świadczy mizerny dorobek bramkowy w tym okresie gry.

Norweżki powiększały swoją przewagę z minuty na minutę, chcąc jak najszybciej osiągnąć różnicę, która pozwoliłaby myśleć o spokojnych końcowych minutach. Do przerwy faworytki pojedynku prowadziły 16:7.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Skandynawki po kolejnych akcjach w drugiej odsłonie powiększyły swoją przewagę do aż 12 trafień (19:7 i 21:9). Trener Hergeirsson mógł pozwolić sobie na więcej zmian i dał grać większości swoich zawodniczek. Siłą Norweżek była gra zespołowa. Najskuteczniejsza zawodniczka zwyciężczyń miała na swoim koncie 5 bramek. Cztery jej koleżanki miały na swoim koncie tylko jeden celny rzut mniej.

W zespole Rumunii pierwsze skrzypce tradycyjnie grała Cristina Neagu, jednak więcej jej rzutów nie znalazło drogi do norweskiej bramki. Rzucała ze skutecznością 41 procent (7/17). W samej końcówce potyczki drużyna trenera Gheorghe Tadiciego zdołała zniwelować część strat, a nawet wygrała całą drugą połowę, ale tylko jednym golem.

Norwegia - Rumunia 27:19 (16:7)

Norwegia: Grimsbo, Solberg - Oftedal 5, Kristiansen 4/1, Alstad 4, Loke 4, Koren 4, Mork 3, Herrem 3, Solberg Sanna, Wibe, Jakobsen, Karlsson, Breivang.