Beniaminek łapie wiatr w żagle - relacja z meczu Korona Handball Kielce - SMS ZPRP Płock

Po dobrym meczu w Gdańsku, Korona Handball Kielce potwierdziła wysoką formę. Podopieczne Tomasza Popowicza rozgromiły SMS ZPRP Płock 27:13, tracąc w drugiej połowie jedynie trzy bramki!

Michał Gałęzewski
Korona Handball Kielce po awansie do I ligi, 2014 rok zakończyła na ostatnim miejscu. W kilku meczach kielczanki miały jednak pecha i w kolejnej rundzie celem tego zespołu jest zdobywanie punktów. SMS ZPRP Płock w tabeli znajduje się nieznacznie wyżej od Korony Handball, lecz ze względu na regulamin, licealistki nie muszą bać się o spadek z ligi.
Mecz był wyrównany tylko do siódmej minuty, gdy po bramce najskuteczniejszej zawodniczki SMS-u ZPRP - Patrycji Świerżewskiej, na tablicy wyników widniał rezultat 5:4. Kolejnych osiem bramek z rzędu rzuciły niezwykle zmotywowane szczypiornistki Korony Handball i po udanej próbie Marty Rosińskiej z karnego, prowadziły w 19 minucie 13:4.

Głównie dzięki dobrej grze Świerżewskiej, która w całym meczu rzuciła ponad 60% bramek dla SMS-u ZPRP, pod koniec pierwszej części spotkania płocczanki zmniejszyły straty do pięciu trafień. To było jednak wszystko, na co tego dnia było stać ekipę prowadzoną przez Andrzeja Marszałka.

Druga połowa, to już koncertowa gra Korony Handball. W bramce świetnie spisywała się Małgorzata Hibner, a "swoje" robiły zawodniczki z pola, z Rosińską na czele. Od 31 minuty płocczanki rzuciły zaledwie dwie bramki, natomiast gospodynie pokonywały swoje rywalki dwunastokrotnie, dzięki czemu zwyciężyły 27:13.

Trener Korony Handball był bardzo podbudowany tą wygraną. - Gratuluję wszystkim zawodniczkom mojej drużyny świetnej gry. Każda, która weszła na boisko, wniosła na nie same pozytywy. Po raz kolejny pokazaliśmy walkę zarówno w ataku, jak i w obronie, z czego jesteśmy zadowoleni. Dziękujemy też kibicom za doping. Są oni dla nas ósmym zawodnikiem na boisku - powiedział Tomasz Popowicz.

Korona Handball Kielce - SMS ZPRP Płock 27:13 (15:10)

Korona Handball: Januchta, Hibner, Kos - Rosińska 12, Kędzior 4, Bortnowska 3, Skowrońska 3, Młynarska 2, Woźniak 1, Sobierajska 1, Pinda 1 oraz Kaźmiruk.
Kary: 6 min.
Karne: 5/5.

SMS ZPRP: Sarnecka, Kuszka - Świerżewska 8, Rosiak 2, Piwowarczyk 1, Urbaniak 1, Szczechowicz 1 oraz Suszek, Nosek, Dąbrowska, Dworczak, Kwiecińska, Roguska, Senderkiewicz.
Karne: 2/3.

Kary: Korona Handball - 6 min. (Bortnowska 4 min., Skowrońska 2 min.), SMS ZPRP - 6 min. (Senderkiewicz 2 min., Roguska 2 min., Szczechowicz 2 min).
Sędziowie: Czochra, Szpinda.