Łączpol wygrał w ostatnich sekundach - relacja z meczu KPR Kobierzyce - AZS Łączpol AWFiS Gdańsk

KPR Kobierzyce po emocjach do ostatnich sekund przegrał z AZS-em Łączpol AWFiS 25:26. Bramkę na wagę dwóch punktów rzuciła Urszula Lipska. Gdańszczanki wróciły na I miejsce w tabeli.

Michał Gałęzewski
Zespół gospodarzy znajduje się w czołówce I ligi kobiet. Zawodniczki z Dolnego Śląska mają jednak dużą stratę do prowadzących ekip z Gdańska i z Kościerzyny. Faworytkami meczu były więc zawodniczki znad morza.
Od początku mecz był bardzo wyrównany. Co prawda dwie pierwsze bramki rzuciły szczypiornistki KPR-u Kobierzyce, ale błyskawicznie odpowiedziały gdańszczanki i w dziewiątej minucie po trafieniu Karoliny Siódmiak, na tablicy wyników widniał rezultat 2:3.

Prowadzenie AZS-u Łączpol AWFiS trwało jednak tylko chwilę. Kobierzyczanki postawiły bardzo trudne warunki jednemu z faworytów ligi. W 24 minucie po bramce Moniki Kaźmierskiej, KPR prowadził już 10:8. Do przerwy gospodynie nie potrafiły jednak postawić kropki nad i. Po 30 minutach na tablicy wyników widniał rezultat 13:13. Ustaliła go rzutem z karnego Zuzanna Pesel.

Po zmianie stron wciąż trwała wymiana pomiędzy drużynami z województw dolnośląskiego oraz pomorskiego. Szczypiornistki obu zespołów rzucały po 2-3 bramki z rzędu, by chwilę później tyle samo stracić. W 57 minucie po trafieniu Grażyny Janczak, KPR prowadził 24:23.

Końcówka należała jednak do gdańszczanek. Jeszcze w ostatniej minucie po bramce Klaudii Barczak był remis. Kontratak przeprowadziła Urszula Lipska i rzuciła bramkę na 2 sekundy przed końcem. - KPR to zespół będący w czołówce tej ligi. Do tego dochodzi duża ambicja, gdyż grały u siebie z liderem i wyzwoliło to w nich dodatkowe emocje. Nam udało się wyprowadzić ostatnią akcję i Urszula Lipska rzuciła bramkę w ostatnich sekundach - zauważył Jerzy Ciepliński.

KPR Kobierzyce - AZS Łączpol AWFiS Gdańsk  25:26 (13:13)

KPR: Olejnik, Gadowska - Skalska 6, Linkowska 4, Kaźmierska 4, Szymańska 3, Barczak 2, Przydacz 2, Daszkiewicz 2, Wojt 1, Janczak 1 oraz Pękalska, Szumna, Tórz.
Kary: 12 min.
Karne: 4/6.

AZS Łączpol AWFiS: Obrębalska, Skonieczna - Karwecka 5, Siódmiak 4, Pesel 4, Ciura 3, Maszota 3, Orzłowska 3, Osadcza 2, Gelińska 1, Lipska 1 oraz Klonowska.
Kary: 8 min.
Karne: 3/3.

Kary: KPR - 12 min. (Janczak 6 min. - cz.k., Daszkiewicz 2 min., Linkowska 2 min., Kaźmierska 2 min.), AZS Łączpol AWFiS - 8 min. (Ciura 2 min., Lipska 2 min., Siómiak 2 min., Pesel 2 min.).
Sędziowie: Bązi, Kessler (Dobrzeń Wielki).