Kibice z prezydentem miasta na czele przywitali piłkarki ręczne Pogoni Baltica (wideo)

W poniedziałek około godziny 21.00 zameldowała się w Szczecinie drużyna Pogoni Baltica Szczecin. W oficjalnym powitaniu uczestniczył także prezydent miasta Piotr Krzystek.

Krzysztof Kempski

Powrót z dalekiej Turcji okazał się być niezwykle radosny. W pierwszym spotkaniu SPR Pogoń Baltica Szczecin przegrała ze swoim rywalem - Ardesen GSK 31:28. Zaliczka okazała się być zbyt mała, pomimo tego, że do przerwy było 13:11 dla gospodyń. W drugiej połowie niedzielnego meczu miejscowe przeżyły szok, z którego długo nie mogły się otrząsnąć. Doszło nawet do bójki z udziałem tamtejszych kibiców.

Szczecinianki, debiutujące na arenie międzynarodowej, po zwycięstwie 31:26 zameldowały się tym samym już w półfinale Challenge Cup. Rywalkami granatowo-bordowych będzie ukraińska Galytchanka Lwów. Pierwszy mecz zaplanowano na 4 kwietnia w Grodzie Gryfa.