Puchar EHF: Poznaliśmy pary ćwierćfinałowe, ekipę Szyby czeka wyjazd do Danii

We wtorek rozlosowane zostały pary ćwierćfinałowe Pucharu EHF. Drużyna Michała Szyby, RK Gorenje Velenje, w rywalizacji o awans do turnieju finałowego spotka się z Team Tvis Holstebro.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Ceremonia losowania odbyła się w siedzibie oficjalnego partnera Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej, telewizji Sky Sports w Wiedniu.
Sześciu uczestników 1/4 finału Pucharu EHF podzielonych zostało na dwa koszyki. Do pierwszego z nich trafiły trzy drużyny, które w fazie grupowej zajęły 1. miejsca w swoich grupach.

Wskazywane jako faworyt rozgrywek HSV Hamburg w walce o awans do turnieju Final Four zagra ze szwedzką Eskilstuna Guif. Inna z niemieckich drużyn, MT Melsungen zmierzy się zaś ze Skjern Handbold, a RK Gorenje Velenje z Michałem Szybą w składzie powalczy z Team Tvis Holstebro.

Pierwsze mecze ćwierćfinału rozegrane zostaną w dniach 11/12 kwietnia, rewanże zaplanowane zostały na 18/19 kwietnia.

Zwycięzcy ćwierćfinałów awansują do turnieju Final Four, który rozegrany zostanie w Berlinie. Dzięki zajęciu 1. miejsca w fazie grupowej bezpośredni awans do finałowych zmagań wywalczył gospodarz, ekipa Füchse Berlin.