KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

EHF ukarało Pogoń Baltica, a co z Ardesen GSK?

Nie milkną echa blamażu, jakiego dopuścili się przedstawiciele tureckiego organizatora meczu Ardesen GSK - Pogoń Baltica. Co ciekawe, EHF ukarała ... tylko klub ze Szczecina.

Krzysztof Kempski
Krzysztof Kempski
Dość zaskakująca informacja została podana na oficjalnej stronie EHF-u. Przedstawiciele federacji zdecydowali o ukaraniu Hanny Yashchuk zawieszeniem na dwa najbliższe spotkania w ramach półfinału Challenge Cup, które SPR Pogoń Baltica Szczecin rozegra z Galiczanką Lwów. Informacja ta wzbudziła zdziwienie w szczecińskim obozie. - Przyznaję, że kara jest dla mnie dużym zaskoczeniem. Uważam, że jest nieadekwatna do zarzucanego czynu. Nasza kancelaria analizuje wszystkie aspekty prawne i w najbliższym czasie zapadną decyzje co do dalszych czynności - powiedział na naszych łamach prezes szczecińskiego klubu Przemysław Mańkowski
Jak poinformował nas Mańkowski, oficjalne pismo z uzasadnieniem decyzji wpłynęło do siedziby klubu i jest analizowane. - Otrzymaliśmy w dniu wczorajszym (w środę 01.04.2015r. - dop. red.) w godzinach popołudniowych pismo z uzasadnieniem komisji dyscyplinarnej EHF. Mogę dodać, że analizujemy ten dokument bardzo dokładnie - stwierdził.

Zapytany, czy Pogoń Baltica złoży w tej sprawie odwołanie, odpowiedział. - W piśmie wskazany jest tryb odwoławczy. Należy wpłacić 1000 euro na wskazane konto i wówczas można wnieść odwołanie w terminie do 07.04. Niestety, wniesienie odwołania nie skutkuje zawieszeniem wykonania kary zawodniczce w najbliższym meczu w Szczecinie. Co gorsza, nie mamy pewności, że komisja zbierze się jeszcze przed naszym meczem, aby przeanalizować ponownie stawiane argumenty - wyjaśnił Mańkowski.

EHF zadziałało bardzo szybko, ale zdaje się, że tylko w jedną stronę. Trudno nie odnieść wrażenia, że sprawa ta winna być rozpatrzona jednocześnie, a kary, jeśli już, ogłoszone w jednym czasie. Pogoń awansowała dalej i to ją należało ukarać szybciej, bo w przyszłym sezonie mogła już nie zagrać w pucharach... Taki wniosek można wysnuć po ogłoszeniu wyroku. Pytanie tylko, czy federacja w ogóle ukarze winowajcę całego zajścia?

- Niestety, nie mam wiedzy, co do kar oraz innych ewentualnych sankcji, jakie zamierza EHF nałożyć na klub turecki. Dla nas ten rozdział w historii został zamknięty. Ufam w mądrość i roztropność europejskich władz piłki ręcznej. Jestem pewien, że ta sprawa zostanie dogłębnie i, co najważniejsze, obiektywnie oceniona i przeanalizowana - podsumował prezes Pogoni.

EHF postąpiło słusznie ogłaszając karę jedynie wobec zawodniczki Pogoni Baltica?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (4)
 • jayjay Zgłoś komentarz
  Nie srajcie się tak. Ukarali zawodniczkę Pogoni najpierw, żeby kara mogła być wykonana w bieżących rozgrywkach. Turecką drużynę ukarają na pewno i to wysoko ale nie muszą się
  Czytaj całość
  spieszyć przecież.
  • Mark211 Zgłoś komentarz
   A nie mówiłem. Kilka dni temu napisałem że tylko Pogoń dostanie po d... za ta zadymę. Parodia. Brak słów.
   • Czar Zgłoś komentarz
    Walczyć do końca i nagłaśniać sprawę. Klub turecki powinien zostać albo wykluczony z rozgrywek, albo zakaz stadionowy - granie przy pustych trybunach no i oczywiście kary indywidualne
    Czytaj całość
    dla zawodniczek i kibiców.
    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×
    Sport na ×