Puchar Polski - Orlen Wisła Płock złamie hegemona?

Orlen Wisła Płock od siedmiu lat czeka na zwycięstwo w Pucharze Polski. - Rok temu było blisko. Mam nadzieję, że teraz dopisze nam więcej szczęścia - mówi skrzydłowy, Adam Wiśniewski.

Kamil Kołsut
Nafciarze krajowego pucharu po raz ostatni sięgnęli w 2008 roku. Tak blisko, jak w poprzednim sezonie, przerwania kiepskiej passy nie byli już dawno. Przed rokiem o finałowym zwycięstwie Vive Tauronu Kielce przesądziła bramka Michała Jureckiego zdobyta w ostatniej sekundzie meczu. Zdaniem ekspertów gol ten nie powinien zostać uznany.
- Byliśmy bardzo blisko. Każdy pamięta końcówkę meczu, kiedy rywale rzucili nam bramkę po krokach i powinna być dogrywka, ale sędziowie zdecydowali inaczej. Mam nadzieję, że teraz będziemy mieć więcej szczęścia - przyznaje Wiśniewski.

Nafciarze w swojej historii po puchar sięgali dziesięć razy. Klub z Kielc ma na swoim koncie jeden triumf więcej. Teraz płocczanie zrobią wszystko, aby dogonić odwiecznego rywala, choć o sukces łatwo nie będzie. Z dziesięciu ostatnich spotkań z Vive Tauronem Orlen Wisła wygrała tylko jedno. Płocczanie z mistrzami kraju przegrywali zarówno w lidze, jak i na pucharowej arenie.

Nafciarzy najpierw czeka półfinał, w którym zmierzą się z Azotami Puławy. Podopieczni Manolo Cadenasa w tym sezonie ekipę z Lubelszczyzny dwa razy pokonali pewnie i wysoko, przed rokiem zdarzyło im się jednak na tej przeszkodzie potknąć. - Musimy przystąpić do tego spotkania z pełną koncentracją - przestrzega Michał Daszek.

Wicemistrzowie Polski do udziału w turnieju Final Four przystąpią osłabieni. Z powodu urazu w Warszawie na pewno nie zagra Miljan Pusica. Wątpliwie, aby na parkiecie w najbliższy weekend pojawił się Zbigniew Kwiatkowski, do pełni sił po problemach zdrowotnych powoli wracają zaś Tiago Rocha, Ivan Nikcević i Valentin Ghionea.

Płocczanie z Azotami zagrają w sobotę o godzinie 20:00. Wejściówki na mecze półfinałowe wciąż można nabyć za pośrednictwem serwisu abilet.pl.

Czy Nafciarze po siedmiu latach przerwy sięgną po Puchar Polski? Czy Nafciarze po siedmiu latach przerwy sięgną po Puchar Polski?