Zespoły Aliny Wojtas i Kingi Byzdry w finale Ligi Mistrzyń 2014/15!

Norweski Larvik HK (Alina Wojtas) i czarnogórski Buducnost Podgorica (Kinga Byzdra) awansowały do finału Ligi Mistrzyń 2014/15 piłkarek ręcznych.

Tomasz Rosiński
W pierwszym meczu półfinałowym, mistrz Norwegii z Larviku tylko w pierwszej połowie miał pewne problemy w rywalizacji z rosyjską ekipą Dinamo-Sinara (16:13), lecz po przerwie zdominował swoje rywalki, ostatecznie zwyciężając 31:22. Tym samym HK po raz trzeci zagra o złoty medal LM, gdyż raz wygrał te rozgrywki w 2011 roku, zaś w 2013 roku wywalczył srebrny krążek. W tej konfrontacji nie wystąpiła polska rozgrywająca Wojtas, która na początku kwietnia nabawiła się urazu więzadeł krzyżowych.
W II starciu 1/2 finału Champions League, najlepsza drużyna z Czarnogóry, Buducnost, spokojnie uporała się z macedońskim WHC Vardarem SCBT Skopje (27:17) i po raz drugi z rzędu wystąpi w finale tych elitarnych zmagań (przed rokiem Buducnost, triumfator Ligi Mistrzyń 2011/12, przegrał w finale z Győri ETO KC).

Wyniki półfinałów Ligi Mistrzyń 2014/15

Larvik HK (Norwegia) - Dinamo-Sinara Wołgograd (Rosja) 31:22 (16:13)

Najwięcej bramek: dla Larvik HK - Linn-Kristin Koren-Riegelhuth 9, Marit Frafjord 4, Anja Hammerseng-Edin 4, Nora Mork 4; dla Dinama-Sinara Wołgograd - Daria Dmitriewa 7, Natalia Danshina 5.

WHC Vardar SCBT Skopje (Macedonia) - Buducnost Podgorica (Czarnogóra) 17:27 (9:14)

Najwięcej bramek: dla WHC Vardaru SCBT Skopje - Andrea Penezić 4, Andrea Lekić 4; dla Buducnostu Podgorica - Radmiła Petrović 7, Cristina Neagu 7, [...] Kinga Byzdra 1.

Która drużyna Twoim zdaniem wygra Ligę Mistrzyń 2014/15?