Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Pierwsze ruchy kadrowe w Vistalu Gdynia. Odchodzą trzy zawodniczki

Wiadomo już, że Vistal Gdynia przed nowym sezonem opuszczą trzy zawodniczki. Prowadzone są jeszcze rozmowy z dotychczasowymi szczypiornistkami klubu z Trójmiasta.
Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski

W minionym sezonie Vistal Gdynia osiągnął spory sukces. Młody zespół z Trójmiasta zdobył wicemistrzostwo Polski i Puchar Polski. Po sezonie przyszedł czas na rozmowy z zawodniczkami. Na pewno z drużyny odejdzie Ewa Andrzejewska, która rozmawia z innymi klubami. Szczypiornistka ta podczas sezonu była wypożyczona do Levanger HK. Kontrakt nie został również przedłużony ze słoweńską skrzydłową Mają Zrnec, która w 11 meczach Vistalu rzuciła 13 bramek.


Przygodę z piłką ręczną zakończyła Magdalena Pawłowska, która w minionych rozgrywkach wystąpiła w 30 meczach, w których rzuciła 60 bramek. - Finalizujemy jeszcze umowy z dwoma zawodniczkami, które reprezentowały klub w minionych rozgrywkach. Pozostałe zostaną w klubie - powiedział Marek Gutteter, prezes klubu.

Jak dotąd klub znad morza nie podpisał jeszcze umów z żadną nową zawodniczką. - Trener dopina wszystkie sprawy. Do końca tygodnia mamy fazę roztrenowania. Liczymy na to, że dojdą do nas przynajmniej dwie zawodniczki. Prowadzimy rozmowy i liczę, że do końca czerwca uda się dopiąć cały skład. Wielkich zmian nie przewidujemy - dodał sternik Vistalu.

Magdalena Pawłowska zdecydowała się postawić na edukację Magdalena Pawłowska zdecydowała się postawić na edukację
W ostatnim czasie gdyński klub testował dwie zawodniczki. - Były u nas dwie szczypiornistki z zagranicy, ale na ten moment nie chciałbym ujawniać szczegółów. Wszystkie decyzje podejmie Paweł Tetelewski po pełnej analizie - zakończył Marek Gutteter.

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (6):
 • Oko Na Maroko Zgłoś komentarz
  Dzięki Ci Magda za radośc jaką dawały Twoje bramki!
  • OSKAR_B Zgłoś komentarz
   Nawet jak Iwona Niedźwiedź przyjdzie do Lublina, to nie dłużej niż na rok. Metryka nie kłamie, choć przy planowanym urlopie macierzyńskim Doroty Małek Iwona bardzo się przyda w
   Czytaj całość
   Lublinie. Doświadczenie takiej zawodniczki jest bardzo ważne przy kolejnym sezonie gry w Lidze Mistrzyń. Tak jak kiedyś pisałem, te okienko transferowe będzie bardzo ciekawe. Kinga Grzyb trafiła już do Zagłębia, a Monika Stachowska i Lucyna Wilamowska są wielką niewiadomą: czy zostaną w Szczecinie?. Joanna Gadzina idzie do Szczecina, a mówimy o zawodniczkach oprócz Wilamowskiej(myślę, że zdrowa, grając w którymś z klubów Superligi też będzie robić różnicę) pozostających w ścisłej kadrze reprezentacji Polski. Nie wiadomo też gdzie trafi Kasia Kołodziejska( Gdańsk czy Koszalin?). Klubami wymieniły się już 2 kołowe, które mają też aspiracje reprezentacyjne, czyli Sądej i Matuszczyk. Powiem szczerze, że jakby Monika Stachowska trafiła do Lublina albo do Gdyni, to jestem ciekaw: czy wychodziłaby do gry w pierwszej ,,7", czy musiałaby uznać wyższość młodszych koleżanek: Drabik i Kulwińskiej, a może grałaby tylko w obronie. Myślę, że metryka metryką, ale Iwonę Niedźwiedź, Dorotę Małek, Kingę Grzyb i Monikę Stachowską łączy to, że wszystkie są profesjonalistkami i dużo młodsze koleżanki mogą od nich czerpać wiedzę: jak utrzymać dobrą formę przez wiele sezonów, a nie być tylko ,,meteorytem", co błyśnie sezon, a każdy następny jest gorszy od poprzedniego(nie chciałbym tu nikogo krzywdzić taką opinię, ale świetnym przykładem takiego ,,meteorytu" jest Sabina Kobzar- z roku na rok idzie jej coraz gorzej, może uda jej się odbudować po powrocie do rodzinnej Jeleniej Góry, gdzie grała najlepiej, bo ta wędrówka po klubach Superligi mimo 26 lat była przykładem bezsilności i coraz mniejszych aspiracji tej zawodniczki: Gdynia, Lubin, Chorzów, a ostatnio Olkusz).
   • LBNmichal Zgłoś komentarz
    Ojj boli to,że ma Iwona do Montexu przejść boooli
    • Darek Bulla Zgłoś komentarz
     Oby Niedźwiedź poszła do Selgrosa, to będzie KOŃ TROJAŃSKI, ona rozp...oli drużynę od środka, chyba każdy słyszał jaki ma charakterek. Tetlewski i ten od kadry umieją ją utrzymać
     Czytaj całość
     w ryzach, ale trenerki Selgrosa to ona zje na śniadanie. Już ona wyuczy koleżanki jak dbać o swoje interesy, spróbujcie jej nie zapłacić w terminie to szybko się pokaże że strach waszych trenerek przed nią był uzasadniony. Iwona Niedźwiedź stawia sprawę jasno: "Nie ukrywam, że zawsze wybierałam kluby, w których miałam największą możliwość grania i gdzie OFERTA FINANSOWA była najkorzystniejsza. To były dwa najważniejsze aspekty, które decydowały o wyborze." "Ale to w dużej mierze był efekt tego co wpajał mi w młodym wieku mój pierwszy trener Jacek Gomulec, mianowicie radził bym nie wiązała się na dłużej z żadnym klubem, tylko żebym często je zmieniała, bo wtedy można ZAROBIĆ NAJWIĘCEJ PIENIĘDZY. Rzeczywiście często tak jest, że wychowanki lub zawodniczki, które osiadają w klubie na dłużej są traktowane po macoszemu. Nigdy nie narzekałam na status materialny, podpisywałam kontrakty często i dziś z perspektywy czasu uważam, że były to KONTRAKTY DOBRE." "Ogromnie istotny element w życiu stanowi dla mnie bezpieczeństwo, a bezpieczeństwo zawsze wiąże się ze stabilnością finansową. Wyznaję zasadę, że PIENIĄDZE SĄ BARDZO WAŻNE w życiu, one dają mi bezpieczeństwo, one dają mi spokój wewnętrzny." (wywiad z 3.12.2014, sportowagdynia, ja mam w sobie trochę tego góralskiego charakteru) Mistrz, mistrz Pogoń mistrz! Co innego Andrzejewska, ona by się przydała w Szczecinie, to będzie najlepszy transfer Startu.
     • eb Zgłoś komentarz
      Takie tam gadanie i pisanie. Dwa przykłady:u nas piszą:Aleksandrowicz i Kołodziejska szukają klubu,he,he. Drugi stąd:Andrzejewska szuka klubu.A tak się składa,że już znalazła i to nie
      Czytaj całość
      dzisiaj:)
      • Kuba Andruk Zgłoś komentarz
       "Finalizujemy jeszcze umowy z dwoma zawodniczkami, które reprezentowały klub w minionych rozgrywkach. Pozostałe zostaną w klubie" W Lublinie od miesiąca piszą że Niedźwiedź tam idzie,
       Czytaj całość
       a Vistal o tym nie wie czy przebił ofertę Montexu?
       Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
       ×
       Sport na ×