KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

El. MŚ 2017: Rozlosowano grupy I fazy eliminacji

We wtorek w Wiedniu odbyło się losowanie grup I fazy eliminacji do Mistrzostw Świata 2017, które rozegrane zostaną we Francji. Udział w kwalifikacjach na tym etapie wezmą dwadzieścia dwie drużyny.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Skład grup eliminacji do 24. mistrzostw świata wyłoniony został podczas losowania w siedzibie Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej w Wiedniu. Udział w I fazie eliminacji do Mistrzostw Świata 2017 wezmą reprezentacje, którym nie udało zakwalifikować się na przyszłoroczne mistrzostwa Europy w Polsce.
Dwadzieścia dwie drużyny biorące udział w rozgrywkach podzielone zostały na sześć grup, których zwycięzcy awansują do kolejnego etapu eliminacji - fazy play-off. Tam spotka się osiemnaście ekip, które utworzą dziewięć par. Reprezentacje lepsze w dwumeczach zakwalifikują się na mistrzostwa we Francji.

Awans na MŚ 2017 z Europy wywalczy dwanaście drużyn. Pewni występu jako obrońca trofeum są szczypiorniści reprezentacji Francji. Ponadto bezpośrednią kwalifikację na mistrzostwa zapewnią sobie trzy najlepsze ekipy z ME 2016 (lub cztery, jeśli w półfinale znajdą się Francuzi).

Grupy I fazy eliminacji do MŚ 2017:

Grupa 1 Grupa 2 Grupa 3 Grupa 4 Grupa 5 Grupa 6
Bośnia i Hercegowina Austria Łotwa Portugalia Czechy Holandia
Litwa Finlandia Ukraina Izrael Turcja Szwajcaria
Słowacja Rumunia Grecja Estonia Belgia Luksemburg
Kosowo Włochy Cypr Gruzja - -

Eliminacje do MŚ 2017 rozegrane zostaną w pięciu terminach. Mecze I fazy zaplanowane zostały na 4-8 listopada 2015, 6-10 stycznia 2016 oraz 13-17 stycznia 2016. Spotkania fazy play-off odbędą się z kolei między 10-12 oraz 14-16 czerwca 2016 roku.

Mistrzostwa Świata 2017 we Francji rozegraną zostaną między 11 a 29 stycznia 2017 roku. Spotkania odbywać będą się w Aix-en-Provence, Albertville, Brest, Lille, Metz, Montpellier, Nantes, Rouen oraz w Paryżu. Będzie to czwarta impreza rangi mistrzowskiej we Francji.

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (3)
 • blue heart Zgłoś komentarz
  a po wszystkich rozgrywkach i tak "dziką" kartę otrzymają Germańcy!
  • Grieg Zgłoś komentarz
   Sądząc z wyników preeliminacji do żeńskich ME 2016, Kosowo nie jest jeszcze na tyle mocne, aby awansować, więc niekoniecznie o Niemców tu chodzi ;). Ale skoro o nich mowa, to warto
   Czytaj całość
   zauważyć, że tym razem kraj z najlepszym bilansem punktowo-bramkowym w eliminacjach ME 2016 spośród tych, które się nie zakwalifikowały, nie został automatycznie zwolniony z preeliminacji do MŚ, a poprzednio przecież ten przywilej spotkał wiadomo kogo ;).
   • Sokkar Zgłoś komentarz
    Kosowo?? Pewnie startują na wypadek gdyby oni się zakwalifikowali, a niemcy odpadli, żeby było kogo wykluczyć z turnieju i przyznać 'dziką kartę' zachodnim sąsiadom....
    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×
    Sport na ×