Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Paweł Ćwikliński dołączył do Wybrzeża. Dwóch zawodników przedłużyło kontrakty

Kadra Wybrzeża Gdańsk powiększyła się w środę do jedenastu zawodników. Do zespołu dołączył Paweł Ćwikliński, grający ostatnio w Azotach. Umowy przedłużyło dwóch innych szczypiornistów.
Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski

Paweł Ćwikliński urodził się 2 lipca 1985 roku. Jest wychowankiem Zatorza Słupsk. W swojej karierze reprezentował też SMS ZPRP Gdańsk, AZS AWFiS Gdańsk, Warmię Traveland Olsztyn i KS Azoty Puławy. Prawoskrzydłowy najdłużej grał w drużynie akademików. Spędził tam pięć sezonów i występował m.in. z innymi zawodnikami Wybrzeża Gdańsk - Jackiem Sulejem, Michałem Bednarkiem i Sebastianem Sokołowskim.


Doświadczony szczypiornista z optymizmem podchodzi do gry w drużynie z Gdańska. - Gramy w I lidze, ale w zespole zostaną niemal wszyscy zawodnicy, którzy grali w PGNiG Superlidze. Widać, że wszystko jest prowadzone profesjonalniej, niż miało to miejsce za czasów AZS-u AWFiS. W klubie pracuje kilka osób, każdy zajmuje się czym innym. Widać profesjonalne podejście. Nikt tutaj nie ściemnia, nie obiecuje nie wiadomo czego i każdy dostaje to, na co się umówi. Klub jest wiarygodny. Przed podpisaniem kontraktu rozmawiałem z chłopakami, z którymi grałem wcześniej i wypowiadali się pozytywnie. Nie mam problemów z tym, że będę grał w I lidze - powiedział Paweł Ćwikliński.

Przez ostatnie sezony Ćwikliński występował poza Gdańskiem. - Był to dla mnie na pewno rozwój. Nie ukrywam, że decydowały względy finansowe. Po jakimś czasie nie to jest najważniejsze, a gra. Wiem, że i w Gdańsku będę musiał walczyć o swoją pozycję. W ostatnim sezonie zdobyłem brązowy medal na zakończenie współpracy z KS-em Azoty Puławy. Walczyłem o najwyższe miejsca w lidze, grałem w europejskich pucharach z lepszym i gorszym skutkiem. Moja wędrówka się kończy i chcę, by kolejnym moim sukcesem był awans. Będę o to walczył. Mam sentyment do Gdańska. Cieszę się też z tego, że będę współpracował z trenerami Wybrzeża. Z doświadczenia mogę po raz kolejny powiedzieć, że to najlepsi szkoleniowcy, jakich kiedykolwiek miałem - dodał skrzydłowy.

W środę kontraktami z Wybrzeżem Gdańsk związali się też dwaj zawodnicy, którzy reprezentowali ten klub w poprzednich sezonach. Rozgrywający Adrian Kondratiuk, który przez trzy sezony rzucił dla czerwono-biało-niebieskich 207 bramek w 76 meczach parafował umowę obowiązującą do grudnia, natomiast bramkarz Patryk Plaszczak, który w minionym sezonie zagrał w 22 meczach będzie występował w nadmorskim klubie do końca sezonu.

Aktualna kadra Wybrzeża Gdańsk:
Bramkarze: Artur Chmieliński, Patryk Plaszczak, Sebastian Sokołowski.
Skrzydłowi: Patryk Abram, Paweł Ćwikliński, Piotr Papaj, Wojciech Prymlewicz.
Rozgrywający: Michał Bednarek, Adrian Kondratiuk, Hubert Kornecki.
Obrotowi: Łukasz Rogulski.

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (7):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×