MMŚ 2015: Racotea i Rumunia zagrają w ćwierćfinale, męczarnie Szwedów

Reprezentacja Rumunii z Danem-Emilem Racoteą w składzie wywalczyła awans do ćwierćfinału Młodzieżowych Mistrzostw Świata 2015 w Brazylii. Rumuni pokonali we wtorek Tunezję, a Racotea zdobył 4 bramki.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
20-letni rozgrywający Orlen Wisły Płock był obok Nicusora Negru (14 bramek) i Adriana Rotaru (7 trafień) najlepszym strzelcem zespołu. Racotea zapisał na swoim koncie 4 gole (4/4 - 100% skuteczności), do których dołożył asystę oraz stratę. Rumuński rozgrywający został też ukarany żółtą kartką i dwuminutowym wykluczeniem.
Rumuni od początku meczu z Tunezyjczykami byli stroną nieznacznie przeważającą. W 15. minucie drużyna Racotei wygrywała 7:5, a w 38. minucie prowadziła już 20:17. Ekipa z Afryki na dziesięć minut przed końcem spotkania zdołała co prawda doprowadzić do remisu, ale wówczas decydujące ciosy zadało trio Negru - Rotaru - Racotea i Rumuni wygrali 29:27 (15:15).

Do kolejnej rundy awansowały też niepokonane drużyny Francji, Niemiec i Szwecji, choć skandynawska ekipa potrzebowała dogrywki do wyeliminowania ambitnych Portugalczyków. W ćwierćfinale MMŚ zobaczymy też Hiszpanów, Duńczyków, Egipcjan i Białorusinów.

Wyniki 1/8 finału MMŚ 2015:

Hiszpania - Rosja 31:25 (12:14)
Korea Południowa - Egipt 36:39 (17:15)
Katar - Białoruś 35:36 (16:15; 31:31)
Szwecja - Portugalia 33:30 (17:13; 28:28)
Brazylia - Dania 31:34 (16:19)
Tunezja - Rumunia 27:29 (15:15)
Niemcy - Argentyna 27:18 (12:8)
Francja - Norwegia 24:20 (11:10)

Wyniki President's Cup:

O miejsce 17.-20.:
godz. 14:00 - Algieria - Japonia 19:28 (9;12)
godz. 16:15 - Holandia - Serbia 23:37 (10:18)

O miejsca 21.-24.:

godz. 14:00 - Chile - Urugwaj 18:21 (7:12)
godz. 16:15 - Paragwaj - Angola 22:33 (8:12)

Na drodze rumuńskiej drużyny w walce o półfinał mistrzostw świata stanie teraz reprezentacja Francji. Trójkolorowi to jedni z głównych faworytów do medalu, niemniej ekipa Racotei nie będzie pozbawiona szans na sukces. Ciekawie zapowiada się również mecz Hiszpanów z Duńczykami.