Turniej w Ilsenburgu: Gummersbach rywalem Wisły, Magdeburg zagra w finale

VfL Gummersbach będzie przeciwnikiem szczypiornistów Orlen Wisły Płock w meczu o 3. miejsce na turnieju w Ilsenburgu. O wygraną w zmaganiach zagrają natomiast szczypiorniści SC Magdeburga.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Nafciarze zmierzą się z dziesiątą drużyną minionego sezonu DKB Hanbdall Bundesligi już o godz. 13:00. Stawką spotkania będzie miejsce na najniższym stopniu podium 26. edycji turnieju w Ilsenburgu.
W sobotni wieczór VfL Gummersbach przegrało decydujące spotkanie o 1. miejsce w grupie B z SC Magdeburgiem. Do przerwy zawodnicy VfL tracili do rywali zaledwie dwie bramki (11:13), w drugiej połowie Gladiatorzy wrzucili jednak wyższy bieg i rozbili swych ligowych przeciwników aż 30:20.

Liderami SCM w starciu z Gummersbach byli skrzydłowi Robert Weber oraz Mattias Musche, którzy zdobyli po osiem bramek. Grający w barwach Gladiatorów Polacy - Andrzej RojewskiMaciej Gębala i Tomasz Gębala, nie wpisali się tym razem na listę strzelców.

Magdeburg w niedzielę o godz. 15:00 zagra o 1. miejsce w turnieju z Saint Raphael Var HB. Najpierw jednak na parkiet wybiegną gracze Bergischer HC i SG Westwien, a stawką spotkania będzie 5. lokata w zmaganiach.

Wyniki gier fazy grupowej (8 sierpnia):

Grupa A: Orlen Wisła Płock - Bergischer HC 30:25 (14:13) Bergischer HC - Saint Raphael Var HB 25:34 (14:19) Saint Raphael Var HB - Orlen Wisła Płock 26:23 (12:9)

M Zespół M Z R P Bramki +/- Pkt
1 Saint Raphael Var HB 2 2 0 0 60:48 +12 4
2 Orlen Wisła Płock 2 1 0 1 53:51 +2 2
3 Bergischer HC 2 0 0 2 50:64 -14 0

Grupa B: SC Magdeburg - SG Westwien 27:22 (14:10) SG Westwien - VfL Gummersbach 20:36 (8:18) VfL Gummersbach - SC Magdeburg 20:30 (11:13)

M M Z R P Bramki +/- Pkt
1 SC Magdeburg 2 2 0 0 57:42 +15 4
2 VfL Gummersbach 2 1 0 1 56:50 +6 2
3 SG Westwien 2 0 0 2 42:63 -21 0

Harmonogram gier finałowych (9 sierpnia): o 5. miejsce: Bergischer HC - SG Westwien / godz. 11:00 o 3. miejsce: Orlen Wisła Płock - VfL Gummersbach / godz. 13:00 o 1. miejsce: Saint Raphael Var HB - SC Magdeburg / godz. 15:00